Bobičanec dvostruki strijelac u prolazu Celja, jedan gol Đuraseka, Zekić ide dalje

Branimir Korać • petak, 18.08.2023.

Vrlo je bogat nogometom bio četvrtak, a odigrani su svi uzvratni dvoboji Konferencijske lige. Osim tri hrvatska kluba, u akciji je bio i niz hrvatskih internacionalaca...

Tomislav Stipić s Rigom se oprostio od Europe nakon dva poraza od Twentea. Nizozemci su ipak očekivano bili prejaki. Na svom stadionu slavili su 2:0, a u Rigi 3:0 i glatko prošli dalje. Početkom drugog dijela Daan Rots ih je doveo u vodstvo i tu je potpuno splasnuo entuzijazam domaćina. U samoj završnici Twente je došao do još dva pogotka preko Gijsa Besselinka i Nacija Unuvara za konačnih 3:0. Petar Bosančić i Hrvoje Babec odradili su cijelu utakmicu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Debrecen je doživio potpuni kolaps na svom travnjaku protiv bečkog Rapida. U Beču je odigrao 0:0, a onda je kod kuće poražen čak s 5:0. Baš sve je išlo krivim smjerom za domaćina koji je postigao i dva autogola, a osim njih pogotke za Rapid postigli su Mathias Seidl, Marco Grull i Gudi Burgstaller. Antonio Mance kod domaćina je igrao od 86. minute umjesto Balazsa Dzsudzsaka.

Zekićev Partizani i u uzvratu je upisao pobjedu protiv Valmiere. Nakon 2:1 slavlja u Latviji, u Elbasaniju je bio bolji s 1:0 i to zahvaljujući pogotku Tedija Care iz kaznenog udarca u 21. minuti. Mateo Kocijan odigrao je cijelu utakmicu za albansku momčad.

Rumunjski Sepsi se poprilično namučio da eliminira Aktobe, ali je na kraju slavio s 1:0, dovoljno za prolaz. Nicolae Paun bio je jedini strijelac i to u 66. minuti. Šest minuta ranije kod gostiju u igru je ušao Adnan Aganović dok je kod domaćina Andrija Filipović igrao od 81. minute.

Bešiktaš je eliminirao Neftči, bilo je nezadovoljstva nakon prvog poluvremena, gosti su neočekivano vodili golom Mahmudova, ali Aboubakar i Muleka u drugom dijelu su postavili stvari na svoje mjesto. U prvom poluvremenu na travnjaku je bio i Ante Rebić, ali nije se istaknuo i napustio je igru na odmoru. Na drugoj strani Ivan Brkić vrlo dobro je odrađivao svoj dio posla u ovih 90 minuta.

Maccabi je uz dosta muke stigao do pobjede 1:0 protiv AEK-a iz Larnake. Prvi susret završio je 1:1, a onda je u 86. minuti uzvrata Fran Jović dosudio kazneni udarac za domaćina iz kojeg je kapetan Eran Zahavi pogodio za pobjedu i prolaz.

Krznarov Maribor još jednom je poražen od Fenerbahčea i oprostio se od Europe. Ovaj put 3:0 u susretu koji su obilježili navijački neredi. Kahveci, Szymanski i Tadić bili su strijelci. Kod domaćina Ivan Brnić bio je među najboljima, a drugo poluvrijeme odradio je i Marin Laušić.

od Europe se oprostio i Antonio Milić s Lechom koji je poražen 3:1 u Trnavi. Slovaci su prvi susret izgubili s 2:1, ali u uzvratu golovima Oforija, Daniela i Stetine izborili su prolaz. Milić je odradio prvo poluvrijeme.

Nakon 5:0 poraza u prvom susretu, Pogon je igrao za čast u uzvratu protiv Genta i barem se od Europe pobjedom. U uzvratu je slavio s 2:1 uz dva gola Efthymiosa Koulourisa i nastup Danijela Lončara kroz svih 90 minuta.

Nordsjaelland je golovima Marcusa Ingvartsena stigao do 2:0 pobjede protiv FCSB-a i prošao u play-off. Prvi susret završio je bez pogodaka, a u uzvratu su Danci bili znatno bolji. Damjan Đoković kod gostiju je odradio cijelu utakmicu.

Celje je dovršilo posao protiv Nemana iz Grodna svladavši ga u Mađarskoj s 4:1. Veliku ulogu u tome imao je Luka Bobičanec koji je postigao dva pogotka, a dva je dodao i Francuz Julien Lamy. Bobičanec je igrao tek nešto više od sat vremena, a Karlo Špeljak ušao je u 68. minuti.

Kijevski Dynamo je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirao Aris. Kijevljani su izgubili prvu utakmicu s 1:0 da bi u uzvratu nakon 90 i 120 minuta bilo 2:1. Gosti su vodili od 30. minute golom hrvatskog internacionalca Nevena Đuraseka, ali domaćin je napravio preokret preko Vološina i Karavaeva. Đurasek je igrao do 59. minute, a od 75. je igrao Domagoj Pavičić koji je uspio zaraditi dva žuta kartona do 106. minute.

Ferencvaros je i u drugom susretu odnio pobjedu protiv malteškog Hamruna kojeg je u prvom susretu svladao sa 6:1, a u drugom ipak "samo" 2:1. Traore i Varga bili su strijelci, a kod gostiju cijelu utakmicu odradio je Karlo Bilić.

Brann je u prvom susretu poražen od Arouce 2:1, ali već do odmora u uzvratu imao je 3:0 golovima Myhrea, Knudsena i Finnea. Kod gostiju Nino Galović isključen je u završnici kada je Arouca hvatala zaostatak.