SuperSport HNL, 7. kolo, 03.09.2023, 21:05 h, Opus Arena
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Luka Pajić (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
Bruno Petković 86' (11m), 90'+9' (11m)
Dinamo

Petković iz kaznenog udarca u 99. minuti donio Dinamu pobjedu u Osijeku!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.09.2023.

Dinamo je u dramatičnom dvoboju u Osijeku stigao do sva tri boda iako je bio u zaostatku od dva gola. Emreli je prvo smanjio na 2:1, zatim su u završnici dosuđena dva kaznena udarca iz kojih su Modri preko Petkovića stigli do sva tri boda...

Bio je to posebno važan susret za Dinamo koji je upisao ružan poraz u Pragu i ovdje je pod svaku cijenu tražio iskupljenje.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Čak je i krenuo dobro, vrlo brzo je Dario Špikić pogodio vratnicu domaćeg gola, ali nakon što Dinamo nije iskoristio svoju prvu priliku, Osijek je na drugoj strani iskoristio poklon koji mu je pružen.

U sedmoj minuti velika pogreška Boška Šutala. koji je riskantno dodavao prema Periću, presjekao je to dodavanje Mierez i onda sa 16 metara opalio u kut za vodstvo Osijeka iz ničega.

Loše je to utjecalo na Dinamo koji je izgledao vrlo nesigurno u fazi obrane, Osječani su sve opasnije napadali i Dinamo je bio u sve većim problemima.

Prvo je Lovrić promašio sjajnu priliku kada je pucao preko gola s desetak metara, zatim je Nevistić krasno obranio Bukviću i Dinamo se spasio.

Do kraja prvog dijela Dinamo se uspio konsolidirati, imao je preko Emrelija i jednu kasnu priliku u završnici.

Modri su se nadali boljem ulasku u drugi dio, ali odmah se dogodio novi šok. U 46. minuti Mierez je dao loptu Bukviću koji ulazi u 16 metara i iskosa pogađa uz vratnicu pokraj loše postavljenog Nejašmića.

Pokušavao se Dinamo vratiti u utakmicu, potpuno se otvorio i došao do pogodaka.

U 70. minuti Emreli zabija glavom nakon krasnog ubačaja s desne strane Moharramija, Dinamo je tu smanjio zaostatak i vratio se u utakmicu,.

Krenuo je završni pritisak, a u završnici je uredovao VAR koji je Dinamu donio dva kazne na udarca.

Kod prvog je Nejašmić igrao rukom, upitno je gdje je to bilo, u 16 ili van njega, a Zebec je nakon pregleda snimke dosudio penal. Perković je panenkom izjednačio na 2:2 u 86. minuti.

U 99. minuti novi kazneni udarac. Perić je dobio po nogama u 16 metara, ponovno je uslijedilo gledanje snimke i provjera VAR-a te odluka o kaznenom udarcu. Petković je precizan i drugi put i Dinamo odnosi pobjedu.