SuperSport HNL, 11. kolo, 08.10.2023, 17:15 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel, Kristijan Novosel, Deni Grofelnik,4. sudac: Zdenko Lovrić; VAR: Duje Strukan, Alen Jakšić

Petar Jenjić • nedjelja, 08.10.2023.

Posljednji susret 11. kola SuperSport HNL-a otišao je na stranu Dinama koji je na domaćem terenu slavio protiv Istre 1961. Modri su se vratili pobjedama rezultatom 3:0...

Nogometaši Dinama odradili su posao u sklopu 11. kola SuperSport HNL-a i vratili na pobjedničke staze. Modri su na Maksimiru rutinski slavili protiv pretposljednje Istre 1961, a jedan pogodak u prvom i dva pogotka u drugom poluvremenu bili su i više nego dovoljni.

Igraj utakmice Hrvatska - Turska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Očekivano se igralo gotovo stalno na polovici Istre, ali bez konkretnijih pokušaja u prvih 15 minuta. I onda nakon toga stigao je pogodak Dinama. Jedna svijeća nakon kornera došla je do Dina Perića koji glavom spušta za Maximea Bernauera, a Francuz s pet metara neumoljivo zakucava loptu u mrežu.

Dvije minute kasnije dobra šansa Istre, nakon kornera je dobar udarac glavom uputio Ante Erceg, ali dobro je reagirao Danijel Zagorac. Dobra akcija Dinama stigla je u 32. minuti, pucao je Mahir Emreli s deset metara, ali Majkić se dobro postavio i obranio udarac.

Sve do same završnice poluvremena nije bilo konkretnijih pokušaja. Tada je u dva navrata pokušao Marko Bulat izvana, prvi udarac otišao je preko gola, dok je drugi jako dobro obranio Lovro Majkić. S 1:0 se otišlo na odmor uoči nastavka.

Početkom drugog dijela Arijan Ademi je bio u šansi, pucao je iskosa s deset metara, ali otišlo je to ipak daleko od gola. Stigao je zasluženi drugi pogodak Dinama u 59. minuti. Lijepo su kombinirali Emreli i Bulat, a potonji je prošao kraj gostujućih braniča i lijepo poentirao iza Majkića.

Osam minuta kasnije stigao je i treći pogodak. Nakon flipera Mauro Perković je prebacio loptu prema golu, a preko linije je prebacio Emreli. Nakratko je ostalo pitanje tko je strijelac, no pogodak se upisao mladom hrvatskom nogometašu.

U 88. minuti vidjeli smo lijep okret i pokušaj Takura Kaneka, ali otišlo je malo kraj gola. Dinamo je dominirao, mogao je postići i još barem jedan pogodak, no rezultat se više nije promijenio.