Europska liga, skupina D, 1. kolo, 17.10.2023, 20:45 h
Nexe Našice
Nexe Našice 39:25 Skjern

Nexe sjajnom visokom pobjedom otvorio nastup u Europskoj ligi

Branimir Korać, HINA • utorak, 17.10.2023.

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea na uvjerljiv su način započeli novu sezonu igranja u Europskoj ligi svladavši danski Skjern s 39:25 (20:10) u utakmici prvog kola u skupini D, odigranoj u utorak u Našicama.

Momčad Branka Tamšea je vodila od prve do zadnje minute utakmice, već na poluvremenu imala deset pogodaka prednosti (20:10), da bi na kraju našički rukometaši slavili sa 14 golova razlike (39:25).

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lovro Jotić, Manuel Štrlek i Luka Moslavac su predvodili domaće strijelce sa po sedam pogodaka svaki, a Predrag Vejin je postigao četiri gola. Odlični su bili i vratari: Dominik Kuzmanović je obranio 12 od 30 šutova, a Moreno Car četiri od 11.

Noah Theo Gaudin je s pet golova bio najbolji strijelac danske momčadi.

U drugom dvoboju u ovoj skupini portugalska Braga je slavila s 34:26 na gostovanju kod slovačkog predstavnika Povazske Bystrice.

Nexe će za tjedan dana ponovno biti domaćin, a u drugom kolu će u dvorani OŠ Kralja Tomislava gostovati Braga.