SuperSport HNL, 14. kolo, 05.11.2023, 17:10 h, Aldo Drosina
Suci: Mario Zebec (Cestica), Kruno Šarić (Županja), Dino Knez (Osijek)
2:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Istra 1961 do tek druge ovosezonske pobjede unatoč isključenju Majstorovića

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Istra 1961 prekinula je niz utakmica bez pobjede. Uspjela je na svom travnjaku slaviti s 2:0 protiv Slaven Belupa iako je igrala s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme...

Nakon samo jednog osvojenog boda u posljednjih šest kola, Istra 1961 napokon je došla do pobjede. Bilo je teško, ugostila je Slaven Belupo i imala igrača manje cijelo drugo poluvrijeme, no izdržala je pritisak i stigla do tri velika boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istra je povela već iz prvog ozbiljnog napada. U osmoj minuti nakon lijepe akcije domaćina pao je pogodak, Vuk je ubacio u sredinu za Fileta koji skreće loptu prema Mlinaru, a on zabija za vodstvo.

Slaven Belupo imao je loš početak susreta, ali kako je vrijeme odmicalo, tako se i igra gostiju stabilizirala. Dobru situaciju imao je u 33. minuti Mioč koji je iz slobodnog udarca lijepo gađao, ali Majkić je još ljepše obranio.

U 43. minuti domaćin ostaje s igračem manje. Majstorović je neoprezno startao na sredini terena na Šakotu, Zebec mu je prvo pokazao žuti karton, ali odluku je promijenio nakon pregleda snimke i isključio Majstorovića.

U drugom dijelu od početka je prijetio aktivni Cascini koji je nakon ulaska u igru odmah tri puta pokušao, ali lopta nije htjela u mrežu.

Kako je vrijeme odmicalo, Ferenčina je pred gol poslao Borasa koji je prijetio u skoku, imao je jedan dobar pokušaj koji je otišao pokraj grede i Majkić nije morao intervenirati.

A onda stiže odluka. Na početku sudačke nadoknade Valinčić i Erceg pobjegli su u kontru, a Erceg u prvom nastupu nakon klupske suspenzije zabija za konačnih 2:0.

Istra je tako pobjegla Rudešu na velikih osam bodova razlike te se približila Slavenu na samo dva boda.