SuperSport HNL, 16. kolo, 25.11.2023, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split)
Anton Matković 76'
Osijek

[VIDEO] Drama na Maksimiru: Vidović spasio Dinamo i donio mu tri vrlo važna boda

Branimir Korać • subota, 25.11.2023.

U vrlo zanimljivom dvoboju Dinamo je slavio protiv Osijeka s 2:1. Osječani su do 90. minute imali bod u džepu, ali Gabriel Vidović osigurao je domaćinu sva tri boda...

S velikim iščekivanjem i dozom nervoze čekali su u Dinamu ovaj dvoboj, oporavljeni Bruno Petković bio je u prvih 11, a uoči susreta najavljivan je početak pobjedničkog niza koji bi modre vratio u život.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka su i jedni i drugi pokazivali veliku želju, ali nedostajalo im je mirnoće i u situacijama kada su mogli kreirati neku kvalitetniju priliku, obrane su bolje reagirale od napadača.

Ispočetka su domaćini pokušavali udarcima izvana, nije tu bilo neke opasnosti te je u biti iz prve prave prilike na obja strane postignut pogodak.

U 24. minuti Dinamo je kombinirao oko kaznenog prostora gostiju zatim je gurnuta lopta do Špikića u 16 metara, on je nije najbolje primio, ali je uspio proslijediti za Marka Bulata koji s nekih 15 metara puca prizemno, mirno i precizno za Dinamovih 1:0.

Uslijedilo je razdoblje bez pravih prilika i ono je potrajalo sve do završnice prvog dijela. Tada je prvo Baturina krasno izbacio čuvare i odjurio u kontru, dao je loptu za Petkovića u 16 metara, ali on je gubi.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela najbolja prilika za Osijek, Bukvić je pobjegao Perkoviću i došao sam pred Zagorca, ali vratar modrih odlično reagira i brani njegov pokušaj.

I u drugom dijelu Osječani su zaprijetili pa je Zagorac morao spašavati, dogodilo se to u 55. minuti kada je ubačena lopta u 16 metara, Mierez ju je spustio za Bralića, ali on iz teške pozicije ne zabija.

Dvije dobre prilike Dinamo nije realizirao nakon što je kreirana dobra situacija prvo za Ljubičića, a zatim i Bulata. Ljubičićev pokušaj očistio je ispred gol linije Bralić, a Bulatov pokušaj obranio je Zagorac.

S druge strane Osijek je svoju priliku iskoristio. U 76. minuti odlično proigravan je u prostor za Matkovića, Theophile je zaspao, Zagorac istrčao u prazno i mladi napadač Osijeka mirno je pogodio praznu mrežu!

Pet minuta kasnije sjajna prilika za Dinamo, Ademi je opalio iz voleja, ali pogodio je okvir gola.

U 90. minuti Dinamo je ipak vratio vodstvo! Ljubičić je ubacio loptu na drugu vratnicu gdje je prima Gabriel Vidović i uz pomoć bloka poslao je loptu u mrežu!

U posljednjim trenucima sudačke nadoknade odličnu priliku imao je Mijo Caktaš, ali pucao je pokraj gola i Dinamo je uzeo tri vrlo vrijedna boda.