SP 2023. žene, skupina A, 2. kolo, 03.12.2023, 15:30 h
Hrvatska 39:13 Kina
Kina

Hrvatska protiv Kine vraćala samopouzdanje, ogromna razlika u kvaliteti

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.12.2023.

Nakon vrlo lošeg otvaranja Svjetskog prvenstva i samo remija protiv Senegala, Hrvatska je u drugom kolu pomela Kinu s uvjerljivih 39:13. Kineskinje nisu bile ravnopravan protivnik i upisale su očekivan poraz...

Kina je potvrdila status najlošije reprezentacije u skupini. Protiv Švedske još je barem u drugom poluvremenu bila ravnopravna i nije dopustila potpuno odvajanje, ali protiv Hrvatske u oba poluvremena izgledala vrlo loše, zalutalo i nedoraslo.

Igraj na utakmice Svjetskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U jedinom dosadašnjem dvoboju 2005. godine Kina je bila daleko ravnopravnija Hrvatskoj, poražena je 35:29, a u skupini su Kineskinje bilježile pobjede protiv Japana i Urugvaja. Današnja Kina nije niti na tragu onoj, bila je potpuno neravnopravna.

Čak 26 izgubljenih lopti Kineskinja, a uz takav učinak nemoguće je izbjeći katastrofu. Hrvatska je imala 12 izgubljenih lopti, ali bila bolja i u svakom drugom segmentu.

Kina je u utakmici bila samo u prvih pet minuta kada je na semaforu stajalo 4:4, a onda se Hrvatska počela odvajati. Do poluvremena je napravila seriju 15:3 i na odmor odnijela visoko vodstvo 19:7.

Probijala je Hrvatska granice, probila onu od deset golova razlike pa 20 razlike i opasno se približila čak i prednost od plus 30. U 58. minuti povela je 39:11, imala napad i za 40:11, ali nije ga iskoristila.

Završilo je 39:13, susret je poslužio za dobro rastrčavanje, sačuvane su one najbolje, a vratarke su podizale samopouzdanje s po 60 posto obrana.

Ivica Obrvan pružio je priliku svim igračicama, one najmlađe su je dobro iskoristile pa su tako Lara Burić i Mia Brkić postigle po pet golova. Po pet golova dodale su i Dejana Milosavljević i Valentina Blažević.

Kod Kineskinja treba spomenuti Xiaoqing Li s četiri gola i Chan Liu s tri. Njih dvije postigle su više od pola kineskih golova.

U posljednjem kolu Hrvatska će tražiti što bolji rezultat protiv jake Švedske.