SuperSport HNL, 19. kolo, 16.12.2023, 14:50 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan (Split), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok)
Robert Mudražija 90'+3'
3:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Branimir Korać • subota, 16.12.2023.

Od Istre do Istre. Lokomotiva je u susret 19. kola protiv Istre ušla s dugačkom serijom utakmica bez pobjede, posljednju je ostvarila u Puli protiv Istre, a na novu je morala čekati do novog dvoboja protiv Istre.

Iako nije igrala toliko loše kako možda sugerira bodovni učinak, Lokomotiva nikako nije mogla do pobjede. Imala je i dosta pehova, bilo je tu i dječjih bolesti, ali na kraju dana ipak je završila ovaj dio sezone pobjedom 3:0 protiv Istre.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu imali su posla i Majkić i Čavlina, obranili su ono što su trebali obraniti, ali u jednoj situaciji Majkić ipak nije uspio zaustaviti pokušaj Goričana.

Goričan je stvarao puno problema obrani gostiju, ali kod pogotka je imao lagan posao. Tuci je pobjegao u kontru, na drugoj strani zaspao je Valinčić pa nije bilo zaleđa, došao je sam pred Majkića i pronašao na drugoj strani Goričana koji lakoćom pogađa praznu mrežu.

Bilo je to u 43. minuti, neposredno prije odlaska na odmor, u idealnom trenutku za domaćina.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pogodak. U 61. minuti utrčao je Žilinski u prazan prostor nakon asistencije Miličevića i lijepo je zabio za 2:0.

Vrlo brzo Lokosi su još jednom slavili, ali ovaj put uzalud. Tuci je poslao loptu u mrežu, međutim učinio je to iz zaleđa i rezultat se nije mijenjao.

Do kraja susreta opustila se i Istra koja je nanizala nekoliko vrlo dobrih prilika, međutim Čavlina je bio odličan, a kada već gosti nisu mogli do gola, učinio je to još jednom domaćin. Goričan je u sudačkoj nadoknadi proigrao Mudražiju koji stavlja točku na i.

Dobra i efikasna utakmica Lokosa, gosti nisu bili na toj razini.