SuperSport HNL, 19. kolo, 17.12.2023, 17:15 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić, Bojan Zobenica, Goran Pataki; 4. sudac: Dario Kulušić; VAR: Igor Pajač, Vedran Đurak
Dinamo
Dinamo
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Dinamo i Hajduk kao u nekim starim vremenima, puno borbe, malo prilika

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2023.

Dinamo i Hajduk odigrali su posljednji susret u SuperSport HNL-u ove godine. Dvoboj s malo prilika i nešto boljim domaćinom završio je bez pogodaka...

Dinamo i Hajduk nisu ponudili nikakvu rapsodiju, bila je to čvrsta borba, podsjetilo je na neka bivša vremena kada je bilo pod normalno odigrati derbi čvrsto, s malo prilika i pogodaka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Možda se očekivalo više što se tiče same igre, Dinamo je pokazao nešto više, bio je opasniji, imao posjed na svojoj strani, ali nije stvorio dovoljno jak pritisak i dovoljno konkretnih prilika.

Hajduk je s druge strane zatvorio sve prilaze prema svom golu, u nekim trenucima branio se doslovno sa svim igračima u 30-35 metara i pokušavao nešto napraviti u tranziciji, ali Dario Zagorac nije imao posla.

U početnim minutama već je Takuro Kaneko pokazao kako će Hajduk imati velikih problema s njim, tijekom prvog poluvremena bio je često u pogonu i korišten, ali nije se uspjelo doći do konkretnih prilika.

Praktički prva prilika na susretu stigla je tek u 27. minuti kada je zaprijetio Hajduk. Benrahou je probao iznenaditi Zagorca, ali Theophile-Catherine je u posljednji trenutak blokirao taj pokušaj.

Benrahou se tu bez kontakta i ozlijedio te je morao napustiti igru, a Karoglan je s novim igračem morao krenuti u modifikacije.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela probavali su udarcima izvana Perković, Ristovski i Kaneko, ali ostalo je 0:0. Najbliže pogotku bio je Ristovski koji je pucao snažno u kut, ali je Lučić odbio u korner.

U drugom dijelu Hajduk je razmišljao samo o tome kako ne primiti pogodak. Prema naprijed nije napravio baš ništa, ali je i dobro branio puteve prema golu.

U 67. minuti potencijalno vrlo opasna situacija koju je kreirao Kaneko, tražio je Petkovića, ali on nije dobro zahvatio loptu.

U 79. minuti Dinamo je došao do pogotka koji nije priznat. Perić je dobio skok, lopta je došla do Perkovića koji je šalje u mrežu. U primanju je igrao rukom i nakon VAR provjere pogodak je poništen.

Kako je susret odmicao, tako je i Dinamo sve više pokušavao, ali nije došao do pogotka.

Ostalo je 0:0, Hajduk zadržava prednost uoči zimske stanke.