Neugodno gostovanje pred Interom, pobjedom kažnjava kiks Juventusa

Branimir Korać • nedjelja, 28.01.2024.

U 22. kolu talijanskog prvenstva Inter gostuje kod Fiorentine. Bodovi u tom susretu su od velikog značaja, posebno nakon subotnjeg kiksa Juventusa…

Vrlo zanimljiv dvoboj danas je na rasporedu u Firenci gdje domaća Fiorentina dočekuje Inter. Fiorentina pobjedom može doći do četvrtog mjesta, a Inter se vratiti na vrh ljestvice koji je privremeno okupirao Juventus.

Igraj na Inter - Fiorentina na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Juventus je jučer ugostio Empoli i upisao kiks remiziravši samo 1:1. Rano je sve krenulo krivim smjerom, Arkadiusz Milik zaradio je isključenje već u 16. minuti, a iako je Dušan Vlahović doveo Juventus u vodstvo, gosti su pogotkom Baldanzija stigli do boda.

S tim remijem Juventus se pomaknuo na samo dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Intera, ali Inter ima i dvije utakmice manje. Jednu od te dvije utakmice odigrat će danas protiv Fiorentine što nije baš jednostavno gostovanje.

Inter je u cijeloj sezoni u prvenstvu upisao samo jedan poraz, ima čak 16 pobjeda, s 49 postignutih golova je najefikasniji i s deset primljenih pogodaka ima najbolju obranu. Usporedbe radi, Fiorentina drži visoko pet mjesto, a postigla je 20 golova manje od Intera i primila više nego dvostruko golova više (21).

Posljednji Interov poraz je onaj s kraja godine u Kupu protiv Bologne, no on je stigao u produžetku te je posljednji poraz upisan u 90 minuta onaj protiv Sassuola još u rujnu s 2:1. Gledajući sva natjecanja ove sezone, to je jedini Interov poraz u regularnom dijelu.

S druge strane Fiorentina je u posljednja četiri susreta u svim natjecanjima bez pobjede u 90 minuta. Ima pobjedu protiv Bologne u raspucavanju u Kupu, remi protiv Udinesea te poraze od Sassuola i Napolija.

Što su rekli

Vincenzo Italiano, trener Fiorentine: "Važna utakmica za nas, bit će teško jer Inter izgleda dobro u svim segmentima igre. Međutim igramo kod kuće i imali smo tijekom tjedna dovoljno vremena za dobro se pripremiti ta ovaj dvoboj. Nadam se da ćemo to znati iskoristiti protiv jedne od najboljih momčadi svijeta."

Mjesto, vrijeme, sudac

Firenca, Stadio Artemio Franchi, 20:45

Sudac: Aureliano

Nedostaju

Fiorentina: Biraghi (kartoni), Castrovilli, Dodo (ozljeda), Kouame (reprezentacija)

Inter: Barella, Calhanoglu (kartoni), Cuadrado (ozljeda)

Prošli dvoboj

Prvi ovosezonski dvoboj Intera i Fiorentine okončan je uvjerljivom pobjedom Intera s 4:0. Dva pogotka postigao je Lautaro Martinez, a po jedan Marcus Thuram i Calhanoglu.