Cibona početkom drugog poluvremena slomila otpor Kvarnera 2010

Petar Jenjić • srijeda, 14.02.2024.

Košarkaši Cibone treći su polufinalisti SuperSport Kupa Krešimira Ćosića. Četvrtfinale protiv Kvarnera 2010 slomili su početkom drugog poluvremena i na kraju slavili s 82:67...

Cibona je izborila polufinale SuperSport Kupa Krešimira Ćosića. Vukovi su za protivnika imali vodeću ekipu Prve muške lige, Kvarner 2010, koji je dobro parirao u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ipak posustao.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo dobro igrao je Kvarner tijekom prve četvrtine, a momčadi su se izmijenjivale u vodstvu. Posebno dobar bio je Toni Jelenković koji je sa zvukom sirene, za kraj prve četvrtine, ubacio tricu za vodstvo 20:19. To mu je bila četvrta iz četiri pokušaja.

Jelenković je već u drugoj četvrtini dobio treću osobnu, a kada na to nadodamo da je ranije zbog ozljede izašao Paolo Marinelli, onda je jasno da su Riječani bili kudikamo hendikepiraniji u odnosu na protivnika. Cibona je na poluvrijeme otišla s četiri koša viška (35:31).

Početkom drugog poluvremena Cibona je napravila seriju od 10:0, a Kvarner svoje prve poene ubacio nakon gotovo pet minuta igre. Zagrebačka momčad ubrzo je došla i do 20 koševa viška (55:35), koliko je bilo i na kraju treće dionice (62:42). Do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Krešimir Radovčić predvodio je Cibonu s 28 poena i sedam skokova, dok je Ivan Perasović dodao 20 koševa i sedam skokova.

Odličan je kod Kvarnera bio Jelenković s 27 koševa, dok je Marijan Čakarun dodao 14 poena i 11 skokova.