SuperSport HNL, 23. kolo, 16.02.2024, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Anto Marić (Zagreb), Deni Grofelnik (Valpovo)
Dario Marešić 38'
Istra 1961

[VIDEO] Istra povela u Koprivnici, domaćin ipak zasluženo uzeo bod

Branimir Korać • petak, 16.02.2024.

Otvoreno je 23. kolo SuperSport HNL-a susretom između Slaven Belupa i Istre. Završilo je 1:1, Istra je prva došla do pogotka, ali Farmaceuti su ipak zasluženo izjednačili i uzeli bod.

Solidnu utakmicu odigrali su Slaven Belupo i Istra 1961, a od početka se igralo otvoreno i sam taj start naznačio je da nas čeka zanimljiv dvoboj. I u onim trenucima kada nije bilo prilika, igralo se borbeno i obostrano dinamično.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvih pet minuta dva dobra pokušaja na svakoj strani, Istra je zaprijetila udarcem glavom Ekonga nakon ubačaja s lijeve strane, a na drugoj strani Majkić je spašavao nogom nakon pokušaja Štrkalja iz gužve.

Farmaceuti su u tom početnom dijelu susreta bili nešto agresivniji, ali nakon prve polovice prvog poluvremena krenula je i Istra.

U 25. minuti Erceg se sjurio u kazneni prostor, ali Sušak je odlično obranio njegov pokušaj.

U 38. minuti Istra je povela. Petrusenko je ubacio iz kornera, u skoku je do loptu došao Dario Marešić i poslao ju je u sam gornji kut.

U drugi dio Ferenčina je ušao s Robertom Murićem koji je trebao donijeti kreativnost i opasnost u prekidima, a nije se dugo čekalo na pogodak.

U 54. minuti domaći igrači su jako lijepo kombinirali, Liber je okomitom loptom pronašao Štrkalja koji odmah proigrava za samog Lepinjicu, a on mirno zabija.

U nastavku susreta nije više bilo one prave, velike i konkretne prilike, imali su ponešto pokušaja i jedni i drugi, ali ništa dovoljno opasno.

U nekoliko navrata osjetila se nervoza nakon čvršćih prekršaja, a završilo je 1:1, podjelom svakom po bod.