Premier liga, 26. kolo, 24.02.2024, 18:30 h
Bournemouth 0:1 Manchester City
Manchester City

Jedan pogodak Manchester Cityju dovoljan za tri boda kod Bournemoutha

Filip Mihoković • subota, 24.02.2024.

Bournemouth je ugostio Manchester City u 26. kolu Premier lige, a pogodak Phila Fodena u prvome dijelu bio je dovoljan da Guardiolina momčad osvoji sva tri boda u Bournemouthu...

U 26. kolu Premier lige snage su odmjerili Bournemouth i Manchester City. Momčadi Pepa Guardiole bilo je važno ostvariti pobjedu nakon ispuštanja bodova u remiju s Chelseajom prije dva kola, a to joj je i pošlo za rukom. Građani su teškom borbom došli do sva tri boda na Vitality Stadiumu i tako se približili na bod iza vodećeg Liverpoola, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Phil Foden.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je sporije krenuo, ali preuzeo je vodstvo sredinom prvog poluvremena kada je Phil Foden poslao loptu u mrežu nakon što je udarac Erlinga Haalanda obranio Raul Neto. Gosti su dominirali u ostatku prvog poluvremena, ali su imali sreće što nisu primili gol na početku drugog dijela susreta.

Marcus Tavernier je nezgrapno pucao u zemlju nakon ubačaja Antoinea Semenyoa, prije nego što je još jednom pucao previše široko nakon sjajnog poteza Dominica Solankea. Solanke je imao i udarac glavom koji je Ederson odbio s linije dok je Bournemouth nastavljao vršiti pritisak, a Haaland je još jednom uputio udarac koji je obranio Neto, četvrt sata prije kraja utakmice.

Enes Unal, zamjena u drugom poluvremenu, neugodno je glavom pucao pokraj gola u sudačkoj nadoknadi te je susret završio 1:0. Mateo Kovačić bio je u početnom sastavu Građana, a odigrao je 84. minute, dok je Joško Gvardiol bio izvan sastava u još jednom susretu zbog ozljede gležnja.

City je tako uspio zadržati drugo mjesto prije ključnih utakmica kod kuće protiv Manchester Uniteda i u gostima protiv Liverpoola, a Bournemouth, sada bez pobjede u posljednjih sedam utakmica u ligi, zadržava osam bodova iznad zone ispadanja, ali pada na 14. mjesto ljestvice Premier lige.