Konferencijska liga, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 07.03.2024, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Aijar Agajev, Zejnal Zejnalov, Akif Amirali (Azerbajdžan)
Dinamo
Dinamo
Bruno Petković 37', 71'
2:0(1:0) PAOK
PAOK

Odlična večer Dinama, najbolji strijelac Konferencijske lige dva puta torpedirao PAOK

Branimir Korać • četvrtak, 07.03.2024.

Dinamo je odlično odradio posao protiv PAOK-a i zasluženo odnosi prednost na uzvrat. U odličnoj atmosferi slavio je s 2:0, a oba pogotka postigao je Bruno Petković...

Kiril Despodov
61'
22
Stefan Schwab
69'
10
Thomas Murg
69'
95
Stefanos Tzimas
83'
Razvan Lucescu

Očekivano zanimljiv dvoboj protiv momčadi koja je kvalitetom dosta slična AEK-u. Međutim Dinamo je ovaj put bio bolji, nije ponovio onako nesiguran nastup kao u drugom poluvremenu dvoboja s Atenjanima na Maksimiru i zasluženo nosi prednost na uzvrat.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

PAOK se nije došao sao braniti, tražio je i on igru, ali ipak je Dinamo bio taj koji je diktirao situaciju na travnjaku.

Već u četvrtopj minuti Dinamo je trebao do vodstva. Odličnu loptu dobio je u prostor Arber Hoxha, čak se dobro i oslobodio čuvara, našao se u situaciji iz koje mora zabiti, ali se okliznuo pri udarcu i upropastio odličnu priliku.

Uslijedilo je razdoblje u kojem su i jedni i drugi dolazili pred kazneni prostor protivnika, ali nisu pronalazili način kako opasno zaprijetiti i doći do nekog kvalitetnijeg udarca.

U 36. minuti Martin Baturina je dobro pucao, ali Kotarski je obranio da bi minutu kasnije Dinamo poveo.

Loša reakcija i vrlo mekano dodavanje Jonnyja, Petković ga je presjekao na nekih 25 metara, sjurio se u kazneni prostor, prvi njegov pokušaj Kotarski brani, ali lopta se vraća Petkoviću nakon čega ipak zabija.

U drugom dijelu Dinamo je bio još konkretniji i stigao je do još jednog pogotka te nosi u Solun prednost 2:0.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, Dinamo je do drugog pogotka stigao u 71. minuti.

Krasna akcija i realizacija, Baturina je povukao napad i krasno gurnuo u prostor za Petkovića koji rutinski zabija za povećanje vodstva. Ovo mu je sedmi gol u Konferencijskoj ligi ove sezone i nalazi se na vrhu ljestvice strijelaca.

Dinamo je mirno održavao razliku do kraja susreta, PAOK je sporadično nešto pokušavao, ali nije uspio stvoriti pritisak.

Dinamo je zasluženo slavio, bolji je protivnik i napravio je lijep korak prema četvrtfinalu Konferencijske lige.