SuperSport HNL, 28. kolo, 29.03.2024, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Luka Pajić (Rijeka)
Ramon Mierez 6'
Osijek

[VIDEO] Snalažljivi Mierez donio Osijeku sva tri boda kod Slaven Belupa

Branimir Korać • petak, 29.03.2024.

Osijek je prekinuo niz utakmica bez pobjede slaveći u Koprivnici kod Slaven Belupa. Pobjedu mu je osigurao Ramon Mierez golom već u šestoj minuti...

Farmaceuti i Osječani uoči ovog susreta bili su u velikom nizu utakmica bez pobjede, Slaven Belupo je imao čak pet poraza u posljednjih šest utakmica, a sada je upisao i šesti. Osijek je s druge strane imao pet utakmica u nizu bez pobjeda i pritisak sve više raste.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Roy Ferenčina poručio je kako je uvjeren sto posto u pobjedu Slavena, ali njegovi igrači nisu ispunili te njegove riječi. Osijek je bio bolji s 1:0.

Već prva prilika na susretu dovela je do pogotka. Igrala se šesta minuta kada je izvana opalio Nejašmić, Sušak je odbio loptu, samo do Jugovića čiji pokušaj također brani, lopta se ipak odbija do Miereza, a on iz blizine ima lagan zadatak.

Bolje je Osijek izgledao u prvom dijelu i imao je još jednu odličnu priliku za povećanje vodstva, u 23. minuti Roko Jurišić bio je praktički sam pred Suškom, ali udarac nije bio dovoljno precizan.

S druge strane najbolja Slavenova prilika stigla je u 21. minuti kada je debitant iz Ugande Abdu Lumala je napravio sve dobro, osim udarca koji je bio iz teške poozicije te je lopta otišla preko gola.

U drugom dijelu Slaven Belupo je izgledao bolje, Osijek se povukao i tek ulaskom Matkovića i Bukvića ponovno je bio ambiciozan prema naprijed.

Slaven je imao nekoliko zanimljivih pokušaja, Božić je nakon kornera iz voleja pucao u blok, Štefulj je bekovski neprecizno pucao iz dobre pozicije na ulasku u posljednjih 20 minuta, ali mreža se nije tresla.

Ostalo je 1:0 za goste koji imaju razloga za zadovoljstvo.