SuperSport HNL, 28. kolo, 30.03.2024, 19:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Daniel Siebert, Jan Seidel, Rafael Foltyn; 4. sudac: Timo Gerach
Bruno Petković 38'
Dinamo

[VIDEO] Tri ogromna boda za Modre, Petković pogodio za pobjedu na Poljudu

Branimir Korać • subota, 30.03.2024.

Dinamo se probio na drugu poziciju na ljestvici pobjedom na Poljudu protiv Hajduka 1:0. Pogodak za pobjedu postigao je Bruno Petković u 38. minuti susreta...

Dinamo se bolje nosio s pritiskom i odnio je sva tri boda s Poljuda. Modri su slavili 1:0 i tako zadao Hajduku težak udarac u borbi za titulu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najveći dio prvog poluvremena protekao je u borbenoj igri u kojoj su obrane izgledale puno bolje nego napadi. Vrlo malo prilika je kreirano, ali Dinamo je jednu svoju iskoristio.

Praktički pola sata čekalo se na prvu konkretniju situaciju i to je došla u kaznenom prostoru Dinama. Moufi je ubacio s desne strane na Livaju pred golom, on takve prilike obično koristi, ali ovaj put loše je zahvatio loptu i ona ide pokraj gola.

Dinamo je bio dosta nekonkretan kada bi došao do 16 metara Hajduka, puno se pokušavalo kroz obranu, ali to nije prolazilo.

U 38. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Bruno Petković dobio je loptu pred kaznenim prostorom, oslobodio se Šarlije i Prpiću kroz noge pogodio u sam donji kut.

Hajduk je do svoje najbolje prilike došao u 45. minuti kada je Moufi iskosa poslao loptu pokraj Nevistića, ona je išla u mrežu, ali bacio se Bernauer i izbio s gol linije.

U trećoj minuti sudačke nadoknade puno sreće za Hajduk. Petković je došao do lopte nakon pogreške obrane Hajduka, Baturina je pogodio vratnicu, a Petković u Prpića koji je bio pred golom.

U drugom dijelu Hajduk nije imao što čekati i odmah je krenuo prema naprijed. Ušao je i Nikola Kalinić, bili su Splićani opasniji, ali do gola nisu došli.

U 56. minuti novi udarac za Hajduk, igru je zbog ozljede morao napustiti Marko Livaja, u pitanju je koljeno i upitnik je hoće li moći nastupiti u srijedu u Kupu.

Dinamo je u drugom dijelu potpuno prepustio loptu Hajduku, a prijetio je iz tranzicije. Bilo je ponešto opasnih situacija pred golom Kalinića, ali više ih je bilo pred Dinamovim golom.

U 69. minuti Moufi je još jednom bio na ziceru, ponovno je iskosa sa 6-7 metara gađao suprotni kut, ali Nevistić je sjajno skrenuo loptu u korner.

12 minuta kasnije nakon pogreške Theophilea, Kalinić je bio sam pred golom, ali Nevistić i to odlično brani.

Ostalo je 1:0, velika tri boda za Dinamo i veliki udarac za Hajduk koji je u velikim problemima u borbi za titulu prvaka. Dinamo nastavlja utrku s Rijekom.