Luka Mikrut bez četvrtfinala na Challengeru u Splitu

Petar Jenjić • četvrtak, 11.04.2024.

Luka Mikrut nije uspio izboriti četvrtfinale Challengera koji se ovog tjedna igra u Splitu. Bolji je od hrvatskog tenisača, u dva seta, bio Nijemac Henri Squire...

Iza nas je još jedan dan na Challengeru u Splitu, a danas su nastupila trojica hrvatskih tenisača. Nakon pobjede Mateja Dodiga stigla su dva poraza. Prvo je izgubio Duje Ajduković, a zatim i Luka Mikrut.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mikrut, trenutno 500. tenisač svijeta, igrao je protiv 240. na ATP ljestvici, Nijemca Henrija Squirea koji je opravdao ulogu favorita i slavio sa 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 36 minuta provedenih na terenu.

Squire je u meč krenuo breakom i vodstvom od 3:0, ali Mikrut uzvraća također s tri uzastopna gema. Međutim, njemački predstavnik radi još jedan break i zaključuje set u svoju korist.

Odmah na početku drugog seta protivnik hrvatskog tenisača napravio je break i sačuvao stečenu prednost do kraja. Iskoristio je ukupno treću meč loptu.