1:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Inter - Slaven Belupo: Starčević porazio Slaven

Kristian Hohnjec • subota, 29.09.2007.

U solidnoj utakmici Inter je nastavio seriju domaćih pobjeda. Jurčićev je Slaven Belupo ovaj put djelovao umorno i sterilno. Angažirana igra i kompaktnost na sredini terena osigurali su domaćinu premoć, koju je na kraju naplatio tri boda vrijednim pogotkom stopera Starčevića...

Domagoj Verhas
75'
10
Tomislav Jonjić
87'
11
Marijan Nikolić
90'
Petar Bošnjak
62'
Krunoslav Jurčić

Bračun je na teren poslao tri stopera, Gulić je zaigrao na mjestu veznog igrača, dok su društvo isturenom Sivonjiću pravili Kukec i Grgurović. Zbog izostanka kartoniranog Radeljića, Jurčić je na poziciju stopera postavio Dalibora Poldrugača, a "njegov" desni bok pokrivao je Danijel Radiček. Za viđeno u prvih 20 minuta obično koristimo termin "ispitivanje snaga".

Premoć u imanju lopte domaćin nije uspijevao pretočiti u konkretniju opasnost sve do 31. minute. Tada je Kukecov centaršut skrenuo Božac, na odbijenoj lopti najbrži je Grgurović, koji je iz trka vrhom kopačke šalje pored Ivešinih vrata. Slaven je uzvratio u 40. - Kresinger je pucao preko gola s 20-ak metara. Bilo je to sve notiranja vrijedno u poluvremenu u kojem je Kukec živcirao domaće navijače, a Vručina bio nemoćan u sendviču između Starčevića i Iftića.

Odmah po izlasku iz svlačionica aktivni Sivonjić izveo je impresivan "sombrero", no volej je išao pravo u spremnog Ivešu. Pritisak domaćina urodio je plodom u 50. minuti. Akciju je začeo Grgurović sjajnom dijagonalom za Kukeca, u nastavku mu se lopta vratila, a Mario je zatim poslužio neočekivanog gosta gostujućeg šesnaesterca Dalibora Starčevića. Stoper je loptu s osam metara, u maniri rasnog strijelca, zakucao u mrežu Slaven Belupa - 1:0.

Već tri minute kasnije Koprivničani su mogli izjednačiti, ali Vranjić odlično reagira na oštar udarac Sopića s ruba kaznenog prostora. Za pogibeljan start na Sivonjiću u matnoj situaciji Kristić je nagrađen žutim kartonom, a iz nastupajućeg slobodnog udaraca, gotovo idealna pozicija, Kukec šalje loptu tik uz lijevu vratnicu. Igrala se 67. minuta. Jurčić je svojim igračima naredio totalnu ofenzivu, no neprecizni pokušaji Poljaka i ušlog Posavca nisu pronalazili cilj.

Unatoč inicijativi "farmaceuti" u posljednjih pola sata nisu uspjeli stvoriti izglednu priliku. Domaćin se s druge strane orijentirao na čuvanje rezultata, a u nekoliko pokušaja (polu)kontre nedostajao im je zadnji pas. Dojam je da su Žuti više htjeli pobjedu, do koje su na kraju zasluženo došli zahvaljujući jedinom pogotku.