Povijest se ponavlja

Branimir Korać • subota, 28.03.2009.

U važnom dvoboju drugog kola Lige za prvaka Split CO je na domaćem parketu porazio Cedevitu sa 103:87. Gotovo cijelim tijekom susreta Splićani su bili u vodstvu i na kraju su zasluženo slavili...

Porazi u prvom kolu stavili su pred Split i Cedevitu imperativ uspjeha u ovom dvoboju. Splićani jednostavno na svom parketu moraju pobjeđivati ukoliko žele ostati u borbi za NLB ligu dok je Cedevita tražila iskupljenje za poraz u prvom kolu od Zagreba u Podsusedu.

Inače, Cedevita je i prošle sezone imala velike ciljeve koji su lagano splasnuli porazima u prva dva kola i pod svaku cijenu željeli su izbjeći ponavljanje povijesti. Međutim, nisu uspjeli. Split ih je nadigrao u svim segmentima igre, brzo stvorio prednost i lagano uzeo pobjedu.

Vezane vijesti

Serija Splita krenula je krajem prve četvrtine kada su u četiri minute napravili velikih 22:10 i pobjegli na 32:16. Gosti se nakon toga više nisu uspjeli vratiti u utakmicu, a niti zaprijetiti domaćinu koji je u više navrata imao i više od 20 poena prednosti.

Na početku drugog poluvremena tricom Petrovića Cedevita je došla na 11 poena zaostatka, ali Split odmah radi seriju za bijeg na plus 20 i tu završava priču. Mala nada za goste pojavila se kada su u završnici smanjili na minus 13, no to je ipak bila samo nada, Split je lako branio prednost.

Odličnu utakmicu u dresu Splita odradili su Marko Batina koji je ubacio 23 poena (šest trica), 23 poena, šest skokova i pet asistencija dodao je i Dalron Johnson, a 17 poena i pet asistencija Eddie Shannon. Kod gostiju odličan je bio Ramel Bradley koji je ubacio 26 poena. Bradley je igrao samo 18 minuta i morao je dobiti veću minutažu, posebice što su ostala dvojica Amerikanaca Garnett i Cummings odigrali vrlo loše i nisu za veću minutažu napravili baš ništa.