Goran Markuš • ponedjeljak, 25.05.2009.

Usprkos još jednoj praktički savršenoj partiji LeBrona Jamesa Cleveland je poražen i drugi puta u seriji čime je Magic sve bliže plasmanu u veliko finale što je za apsolutno svakog protivnika Cavsa nevjerojatan uspjeh...

Ovog puta krenulo se prilično mekano u susret, no mirnoću ubrzo prekida Dwight Howard (24 poena, 9 skokova) koji predvodi Magic u 9:2 seriji. Nakon što su preuzeli inicijativu domaćini čvrstom obranom drže Cavse na distanci, istovremeno ne zanemarivši napad koji do kraja prve četvrtine vodi prilično raspoložen Rafer Alston (18 poena).

Međutim, nisu ni Cavaliersi dugo čekali na svoj povratak. Naime, već na samom početku druge četvrtine ponovno fantastičnom LeBronu Jamesu (41 poen, 9 skokova) pridružio se i Maurice Williams (15 poena, 7 skokova) što rezultira 0:11 serijom gostiju koji tako uspijevaju i preuzeti vodstvo.

Ipak, uz pomoć sjajnog šestog čovjeka, Mickaela Pietrusa (16 poena, 6 skokova), na pozornicu izlaze Hidayet Turkoglu (13 poena, 10 skokova, 7 asistencija) i Rashard Lewis (15 poena) koji nastavljaju gdje su u prošlom susretu stali što do poluvremena vraća Magic na minimalnih +1.

Novo slatko slavlje Magica

Iako je Delonte West (12 poena) konačno uspio ponešto i zabiti Orlando je odradio savršeno koncentriranu treću četvrtinu i iskoristivši svaku grešku primarno sjajnog LeBrona postepeno vraćaju vodstvo u svoje ruke. Tako su u jednom od tih trenutaka uspjeli sklopiti 9:0 seriju koja im donosi sasvim solidnih +5 uoči završnih 12 minuta igre.

Nešto slično mogli smo vidjeti i u posljednjoj četvrtini tijekom koje je James ubacio fantastičnih 16 poena, no sam jednostavno nije mogao protiv ovakvog Orlanda koji je svaki promašaj u napadu Cavsa kažnjavao mini serijama. Međutim, čak i usprkos tome 36 sekundi prije kraja LeBron je vratio Cleveland na svega -5, no domaćini nisu bili spremni izgubiti dobiveno stoga 5:0 serijom zatvaraju susret.

Iako bi još jednom domaćom pobjedom Magic pobjegao na velikih 3:1 u seriji LeBron smatra da apsolutno ništa još nije završeno: "Moramo se samo malo bolje posložiti jer Orlando ima uistinu fantastičnu ekipu. Svoju šansu danas smo nažalost izgubili tijekom treće četvrtine, a jedan od razloga zasigurno je i nepotreban udarac Williamsa zbog kojeg je Mo zaradio dva šava."

Kod Magica, očekivano, vlada idila i svi su presretni dosadašnjim raspletom situacije što potvrđuje i Turkoglu: "Naravno da sam zadovoljan. Sve ide u našu korist". Ipak mali problem koji se javlja je već pet tehničkih faulova koje je zaradio Howard i ukoliko dobije još dva činjenica je da će biti suspendiran na jednu utakmicu. "Ma nisam ništa pripomenuo sucu već je moj odgovor bio namijenjen suprotnoj ekipi. Nisam glup da bih se iživljavao na sucima kad mi je protivnik puno bliže", s osmjehom na licu zaključio je Dwight, čovjek koji se u seriji protiv Cavsa naprosto preporodio.

Četvrti međusobni ogled ovih dviju momčadi također se igra u Orlandu i to već ove srijede s početkom u 2:30h.