1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 25.07.2009, 20:00 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 2000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec) i Saša Fegeš (Nedelišće)

Ivana Jurica • subota, 25.07.2009.

Imali su sve nogometaši Zadra u prvome poluvremenu. Sve osim pogotka kojim bi okrunili svoju puno bolju igru. Umjesto nastavka dominacije Zadrani su do kraja susreta kapitulirali čak tri puta. Vinkovčani su u nastavku pokazali zavidnu fizičku spremu, ali i preciznost, mrežu su u vrlo kratkom periodu redom pogađali Kresinger, Baraban i Mazalović...

Ivan Ćurjurić
69'
22
Marin Kurtin
74'
21
Ante Mitrović
86'
Ivan Baraban
61'
28
Tomislav Mazalović
78'
27
Luka Kujundžija
90'
Stanko Mršić

Najave Vinkovčana uoči gostovanja u Zadru i nove sezone pokazala su se točnima, dok su se najave Zebićeve momčadi, barem u prvom kolu, pokazale kao pucanj u prazno. S tri pogotka momčad Stanka Mršića došla je do prvih ovosezonskih bodova čime je i potvrdila velike ambicije ove sezone, a Zadrani su još jednom loše krenuli u prvenstvo.

Ali početak susreta nije nagovještavao tricu Vinkovčana. Zadrani su imali terensku inicijativu, bolje prilike, ali nisu ih uspjeli realizirati. Već u petoj minuti Alimanović je zaprijetio Antoloviću, ali otišlo je pored gola. Sedam minuta kasnije pokušao je i Šaranović s manje udaljenosti, ali rezultat je bio identičan – nije bilo promjene rezultata. Pokušavao je i kapetan Zadrana u ovom susretu, Želimir Terkeš, ali mreža Vinkovčana nije se zatresla.

U jeku napada i domacije Zadra gosti su došli do odlične prilike. Sijevnula je brza kontra, a Zadrane je spasio okvir gola. Nakon udarca Dina Kresingera vodstvu Vinkovčana ispriječila se vratnica. U 34. minuti pokušao je Šaranović i iz mrtvog kuta matirati gostujućeg vratara, ali bez uspjeha. Nekoliko zaista odličnih prilika propustili su realizirati domaći nogometaši u prvom dijelu, a za to ih je stigla kazna u nastavku.

Prvu priliku u nastavku imali su domaćini. Terkeš, Šaranović i Šiklić krenuli su sami prema gostujućem vrataru, ali on je bio brži. U 63. minuti domaći vratar Ježina po prvi je put morao u mrežu po loptu. Nakon vratnice prvom poluvremenu Kresinger je u nastavku ipak bio precizniji. Pogodak je šokirao domaćine koji su četiri minute kasnije primili još jedan. Ivan Baraban, koji je u nastavku ušao u igru, matirao je Ježinu. Pečat gostujućoj pobjedi dao je Tomislav Mazalović pogotkom četiri minute prije isteka 90. minute.

Vinkovački optimizam, emitiran još uoči gostovanja u Zadra i početka nove sezone, pokazao se potpuno opravdanim, dok se Zadrani, već nakon prvog kola, suočavaju s problemima.