1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 25.07.2009, 20:00 h, Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Mladen Lončar (Virovitica), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno)

Borna Rupnik • subota, 25.07.2009.

Željeni ulazak u novu sezonu, tri boda iz Kranjčevićeve na gostovanju kod Croatije iz Sesveta, zaradili su Šibenčani pogocima u drugom dijelu susreta. Osim kapetana i strijelca Ademija, s nekoliko se obrana istaknuo i vratar Blažević, a tragičarem je postao mladi Marko Puškarić koji je u susret ušao vrlo dobro, a zatim autogolom usmjerio Šibenik ka pobjedi...

Mario Jurin
65'
30
Marko Guja
73'
11
Igor Barukčić
80'

Zeni Husmani
71'
8
Ivan Elez
85'
23
Krešimir Makarin
87'
Ivica Kalinić

Sesvetska Croatia veliki je plus zaradila garniturom dresova na kojima su istaknuta imena igrača, ali će u drugo kolo hrvatskog prvenstva ući s nulom na kontu. Bodove je spretno, sretno, ali ne može se reći nezasluženo, iz Kranjčevićeve odnio Šibenik.

Međutim, domaćini su bolje otvorili utakmicu. U prvim se minutama istaknuo zaigrani i rastrčani Marko Puškarić, koji je u samo pet minuta uspio iznuditi žuti karton protivničkog braniča, no Sesvećani svoju dominaciju, koja dobrim dijelom ide na račun Ivana Medvida i Igora Budiše - olako su ispadali iz igre - ipak nisu okrnuili stopostotnim prilikama.

Obje su strane sporadično zaprijetile iz prekida, a najveću je priliku Croatije propustio Stjepan Jukić. U 21. minuti odlično je zahvatio ubačaj Artima Pollozhanija, ali je pogodio vratnicu. Šibenik je terensku ravnotežu tek pri kraju prvog dijela, pri čemu je branič Velimir Vidić neometan glavom pucao pored gola.

Ipak, nakon samo šest minuta nastavak poveli su igrači Ivice Kalinića. Samir Duro probio je desnu stranu, uputio loptu paralelno s gol-linijom, a na nju je natrčao nesretni Puškarić i pogurnuo je iza leđa svog vratara Radoša. To ga je potpuno izbacilo iz utakmice i postao je gotovo neprimjetan. Zanimljivo, trener ga nije povukao iz igre.

Croatia je probala uzvratiti novim slobodnim udarcem Stjepana Jukića, dok je s druge strane u jednoj gužvi u Croatijinom šesnaestercu Šibenčanima zasmetao i sudac Bruno Marić. Potvrda šibenske pobjede stigla je u 76. minuti, nakon što je Arijan Ademi pred Radoševim golom smirio loptu, okrenuo se i zabio za 2:0.

Pogodak je proslavio skidanjem dresa, što ga je koštalo drugog žutog kartona, ali Sesvećani su brojčanu nadmoć iskoristili tek za počasni pogodak u sudačkoj nadoknadi. Udarcima iz daljine pokušavali su Jasmin Agić i Mario Čižmek, no sve je pohvatao sigurni Goran Blažević.

Kapitulirao je u posljednjem napadu susreta. Prvo je obranio pokušaj Marka Guje, ali je na loptu natrčao Mario Jurin i smanjio na konačnih 2:1.

Tako su gosti unatoč velikom broju odlazaka tijekom ljeta došli do prve pobjede koja će im sigurno podići raspoloženje, dok Antu Petrovića, kao novo privremeno rješenje na klupi Sesveta, opet čeka puno posla. Kao olakotnu okolnost treba spomenuti neigranje najboljeg igrača Croatije i mladog reprezentativca Antuna Palića, a bilo bi nepošteno ne istaknuti Stjepana Jukića, koji je večeras igrao i lijevog veznog i lijevog braniča i napadača, u skladu s potrebama svoje momčadi.