1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 29.08.2009, 20:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 150
Suci: Edi Šunjić (Split), Željko Novosel (Vrbovec), Danijel Munić (Bregana)

Izvrsni Miličević za tri boda

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 29.08.2009.

Potpuno zasluženo Osijek je odnio sva tri boda iz Kranjčevićeve. Gosti su bili puno bolja momčad i mogli su i uvjerljivije slaviti, no sigurno će gosti biti zadovoljni i ovom pobjedom koju im je donio odlični Ivan Miličević...

Stjepan Jukić
54'
17
Antun Palić
63'
23
Ivan Babić
70'
Tomislav Steinbrückner

Osječani su od prve do zadnje minute bili bolja momčad od Sesveta i svakako su zaslužili svoja tri boda dok su igrači Ante Petrovića zaslužili točno toliko bodova koliko su i osvojili - nula. Domaćini su se nadali kako će se dobra igra koju su pružili protiv Istre nastaviti u ovom kolu, no to nije bio slučaj dok su s druge strane gosti iz Osijeka došli do druge pobjede zaredom.

Utakmica nije mogla bolje početi za goste nakon što su već u 2. minuti dobili priliku s bijele točke. Večeras vrlo loš Katanec srušio je Kneževića u kaznenom prostoru, a loptu je vrlo samouvjereno uzeo sam Knežević, no Radoš je pročitao njegov udarac. Da je samo ostalo na tome ne bi se Kneževiću imalo puno za prigovoriti jer svatko može promašiti jedanaesterac, no vezni igrač Osijeka i mlade reprezentacije potom je umjesto u prazan gol - loptu poslao u prečku; zaista čudesan promašaj.

Vezane vijesti

Unatoč promašenom jedanaestercu, gosti su i dalje nastavili dominirati, a trebalo im je 20-tak minuta za novu priliku; zapravo čitavu seriju prilika koje je upropastio Josip Barišić. U 25. minuti razigrani Miličević namjestio je napadaču Osijeka priliku, no ovaj jako loše reagira i puca pored gola. Dvije minute kasnije - isti akteri s istim epilogom, a iz svoje treće prilike u samo par minuta Barišić je uspio pogoditi gol, no Radoš je bio spreman.

Osijek je nastavio dominirati, no nije bilo većih prilika do kraja prvih 45 minuta, a onda je na početku nastavka Osijek došao do vodstva. Knežević je lijepo uposlio Miličevića, a ovaj rutinski šalje loptu iza Radoša za 0:1 u Kranjčevićevoj. Poveselilo se stotinjak ljudi u Kranjčevićevoj kada je Pollozhani u 52. minuti poslao loptu u mrežu, no ona je na putu do gola pogodila Bošnjaka koji je bio u zaleđu pa je slavlje kratko trajalo.

Imali su domaćini još jednu priliku kada je Jukić sjajno odapeo s vrha šesnaesterca, no Kardum je isto tako reagirao i odbio loptu u korner. Kako su Sesvete nakon primljenog pogotka ipak krenule prema naprijed, ostalo je dosta prostora iza njihovih leđa pa su tako gosti došli do drugog pogotka i riješili utakmicu.

Igrač utakmice, Ivan Miličević, lijepo je reagirao u kaznenom prostoru gostiju u 61. minuti i donio gostima potpuno zasluženih 0:2. Gosti su tada prepustili konce igre igračima Sesveta, a utakmica se umalo potpuno zakomplicirala na samom kraju. Igrala se 90. minuta kada je Čižmek lijepo zabio iz slobodnog udarca sa 17 metara i tako Sesvetama pružio priliku za osvajanje boda.

Iako su više prilika u toj sučevoj nadoknadi za pogodak imali gosti, golemo olakšanje osjetio je trener Steinbrucker kada je sudac sudio kraj utakmice u Kranjčevićevoj. Osijek je tako upisao drugu zaredom, a prvu pobjedu u gostima ove sezone i tako najavio bolja vremena za svoje vjerne navijače...