Vodeni sportovi

Šibeniku bodovi, Roji prijava

Ivana Jurica • srijeda, 04.11.2009.

Nakon što su proteklog tjedna zbog financijskih razloga odustali od nastavka europskih natjecanja vaterpolisti Šibenik NCP sučelili su se u Crnici sa riječkim Primorjem u četvrtom kolu Jadranske lige. Iako su gosti daleko bolje otvorili utakmici, Šibenčani su nakon uvodnih osam minuta zaigrali znatno bolje (imali su stopostotnu realizaciju igrača više) i ostvarili su konačnu pobjedu od 9:8. Gostujući trener Zoran Roje po završetku susreta zaradio je prijavu zbog nesportskog ponašanja...

Šibenik NCP – Primorje EB 9:8 (1:3, 2:0, 4:2, 2:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 150

Šibenik NCP: Kačić (10 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 3, Brlečić 2, Tyrell 1, Španja, Brkić, Sutić 3, Krnić, Vlahović, Samodol, Jukić, D. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Primorje EB: D. Car (7 obrana), Glavan 1, B. Car, Krapić 2, Pavlović, Franković, Tiškvinski 1, Brala 1, Vrlić 1, Barać, Beltrame 1, Bukovac 1, Križanec, Krizman, trener: Zoran Roje.

Igrač više: Šibenik NCP 5/5, Primorje EB 4/9

Peterci: Šibenik NCP –, Primorje EB -

Tri osobne greške: Tyrell 29', Španja 32'

Suci: P. Abramović (Kotor) i N. Periš (Split)

Riječani su puno bolje ušli u susret, a domaćini kao da su još bili u šoku zbog prošlotjedne odluke. Već u prvom napadu Primorje je povelo nakon što je Krapić iskoristio isključenje Tyrella. Vrlo brzo postigli su Riječani i drugi gol, loša reakcija domaće obrane i Brala pogađa za 0:2. Prvo isključenje iskoristili su i Šibenčani: Beltrame je bio u kazni, a u strijelce se upisao Brlečić. Do kraja četvrtine gosti su postigli još jedan pogodak, Vrlić je ostao sam i nije imao problema u savladavanju Kačića.

Gotovo šest minuta čekalo se na pogodak u drugoj četvrtini. Onda je Sutić iz četvrtog udarca na gol uspio matirati Davora Cara. U tim trenucima na vratima Šibenika razbranio se Kačić, zaustavio je zicer Krapiću. Isti je igrač upropastio i kontru u sljedećoj akcija, a onda je opet Kačić vršcima prstiju obranio udarac Beltrameu. Kazna za sve promašaje Riječane je stigla devet sekundi prije kraja četvrtine kad je Igor Računica izjednačio na 3:3.

U drugom poluvremenu Šibenik je zaigrao daleko bolje, onako kako zna, pa je i rezultat vrlo brzo prešao u njihovu korist. Glavan je goste još jednom doveo u vodstvu, ali Računica već u idućem napadu izjednačava na 4:4. Prvo vodstvo Šibenčanima je donio Jeff Tyrell nakon isključenja Bojana Cara u 19. minuti utakmice, a stečeno vodstvo nakon toga igrači Ivice Tucka nisu ispuštali.

S druge strane, u istom napadu i Franković i Bukovac pogađaju stativu što domaći vaterpolisti kažnjavaju preko Brlečića, iako je gostujući trener Roje prosvjedovao smatrajući da lopta nije prošla gol liniju. Još su nekoliko puta u trećoj četvrtini Riječani pogađali okvir gola, što su Šibenčani kažnjavali. Preko Računice stigli su i do plus tri (7:4) pri kraju četvrtine, ali Krapić je ipak smanjio na minus dva uoči posljednjih osam minuta igre.

Nikola Sutić ponovno je početkom četvrte četvrtine vratio na plus tri (8:5). Beltrame golom iz igre, odnosno Tiškivski s igračem više smanjuju na 8:7. Minutu i 20 sekundi prije kraja Sutić se ponovno upisuje u strijelce. Bukovac smanjuje na 9:8 s igračem više 30-ak sekundi prije kraja. Šibenčani imaju loptu, ne realiziraju napad. Do kraja ostaje samo nekoliko sekundi, Riječani su pucali na gol, Kačić je zaustavio taj udarac, ali skočio je Roje smatrajući da je vrijeme vrlo brzo iscurilo.

Vrijeđao je službenog mjeritelja vremena, gurnuo je zapisnički stol i zbog svega toga prijavljen je disciplinskom sucu koji će odrediti kakva će biti kazna.