Vodeni sportovi

Čas Mornar, čas Medveščak, bodovi Splićanima

Maja Giljanović • četvrtak, 05.11.2009.

Čudnu su utakmicu u Splitu pred 200-tinjak gledatelja odigrali Mornar i Medveščak. Gosti su sjajno otvorili utakmicu samo da bi nakon tri četvrtine gubili tri razlike, stiskali u četvrtoj, ali ipak ostali gol prekratki.

Mornar BS – Medveščak 8:7 (1:3, 4:1, 2:0, 1:3)

Split
Bazen u Poljudu

Suci: Štampalija i Copić (Šibenik)

Mornar BS: Kačić (8 obrana), D. Burić (1), Marinić Kragić (3), Čorušić (1), Kalebić (1), Oreb, Jerković, Vojković, Mataić, Udiljak, Marelja (1), Kovačić, Ban (1), Bratić. Trener: Kreković.

Medveščak: Kavur (9 obrana), V. Burić (1), Čule, Jakovac, Zeljak, Lipar, Milaković, Vegar, Ćuk (3), Dragčević (3), Blažević. Trener: Asić

Igrač više: Mornar BS 4/7, Medveščak 1/4

Oslabljeni, ozljedama i bolešću desetkovani i bez četvorice standardnih prvotimaca, Medveščak u Splitu je Mornarevcima pred njihovih 200-tinjak navijača pružio čvrst otpor.

Manje od tuceta (11) igrača trenera Ivana Asića nakon prve je četvrtine vodio 3:1 i četvrtine i pol 4:2. U sljedećih su 15-tak minuta Splićani, međutim, ubacili u "petu" i sa 6:1 u drugoj i trećoj četvrtini osigurali visokih 7:4.

Gosti su svoj peti gol postigli tek nakon 15 minuta kreativnog posta (Vlatko Burić za 5:8) i u manje od dvije minute Kačića probili još dva puta (Dragčević, Ćuk).

Manje od minutu prije kraja suci iz Šibenika previdjeli su potopljenu loptu Kačića (ispred Ćuka) i ignorirali apele klupe Medveščaka za petercem, a indisponirani su gosti 10-tak sekundi prije kraja prokockali posljednji napad na utakmici i u Zagreb se vratili bez prvog boda u pet odigranih kola.

Najbolji strijelac u splitskim redovima bio je Jerko Marinić Kragić, među gostima, pak, Dragčević i Ćuk: sva trojica su u gol vratara Kačića (osam obrana Splićanina) i Kavura (devet gostujućeg golmana) ubacili po tri gola.

U preostale dvije utakmice 5. kola (Jug je bio slobodan) Budva je razbila fenjeraše iz Kopera 18:4, a Jadran iz Herceg Novog je bio bolji od Cattara 11:8.