Vodeni sportovi

Mladost laganim treningom do bodova

Matej Milanović • četvrtak, 05.11.2009.

U petom kolu Jadranske lige u vaterpolu zagrebačka Mladost je došla do lagane i uvjerljive pobjede od 15:4 protiv POŠK-a.

MLADOST - POŠK 15:4 (6:0, 2:1, 4:1, 3:2)

Jadranska liga, 5. kolo, Zagreb, Bazen na savi

MLADOST: Brzica, Živković 1, Babić 1, Letica 1, Petković 1, Milaković 3, Zubčić 2, Martinić 1, Kučević, Muslim 2, Hinić 1, Buljubašić 2, Pisk, Lončar, Trener: Nikolić

POŠK: Veršić, Udiljak, Prižmić, Barbarić 2, Lušić, Kaurloto, Maras 1, Scherbl, Rabadan 1, Ivanišević, Travnikar, Jelovina, Crnčević, Trener: Školneković

Suci: Aleš Blažić (Rijeka), Grega Košir (Kranj)

Igrač više: Mladost 5/9, POŠK 2/7

Peterci: Mladost 1/1, POŠK 1/2

Žapci su protiv POŠK-a riješili utakmicu već nakon prve četvrtine povevši 6:0. Gosti se do kraja utakmice više nisu uspjeli izvući, ali nisu uspjeli niti odigrati ravnopravno ostale četvrtine te je Mladost pred posljednjih osam minuta vodila s ogromnih 12:2.

POŠK je, iako minimalno, izgubio i zadnju četvrtinu, za konačnih 15:4 u korist Mladosti. Kod domaćih je najbolji bio Milaković sa tri pogotka, dok je kod POŠK-a samo Barbarić postigao dva. Gosti su bili posebno loši u realiziranju igrača više, sa tek dva postignuta gola iz sedam prilika.