Göppingen senzacionalno svladao HSV

Matej Milanović • četvrtak, 05.11.2009.

Prve tri utakmice devetog kola rukometne Bundeslige ponudile su nekoliko zanimljivih rezultata. Kiel je jako teško došao do pobjede protiv Magdeburga. HSV je pak doživio prvi poraz u sezoni, a posebno iznenađuje što se to dogodilo u susretu s Göppingenom...

Najveća vijest kola je svakako poraz HSV-a kod Göppingena. Nakon osam minuta igre gosti su postigli samo jedan gol, što je Göppingenu omogućilo visokih 7:1. Hamburg se u susret vratio serijom od četiri pogotka kojom su došli na zaostatak od 13:11 u 22. minuti.

Do poluvremena je ipak Göppingen vratio mirniju prednost od +4, 19:15. U drugom dijelu utakmice domaćini su se u nekoliko navrata vratili na šest golova razlike, no u zadnjih deset minuta HSV se potpuno vratio. Novom serijom od četiri pogotka izjednačili su na 24:24 dvije minute prije kraja utakmice.

Međutim, igrači Göppingena su zadržali hladnokrvnost i golom Michaela Thiedea osam sekundi prije kraja utakmice osigurali potpuno neočekivanu pobjedu s konačnih 36:35. Lars Kaufmann s 11 i Michael Haaß s osam golova, od kojih dva sa sedam metara, bili su heroji domaće momčadi.

HSV je pak predvodio Hans Lindberg s osam golova, pet sa sedmeraca, dok je najbolji iz igre bio Pascal Hens sa šest golova. Domagoj Duvnjak postigao je jedan, a Blaženko Lacković dva pogotka. Valja spomenuti i da HSV nije niti jednom prešao u vodstvo. S druge strane, Göppingen je ovom velikom pobjedom ostao na trećem mjestu.

Teško gostovanje imao je i Kiel. Zebre su u Magdeburg rano došle do 6:2, no domaći su uspjeli izjednačiti u 23. minuti na 11:11. Do prvog vodstva Magdeburg je došao u 40. minuti golom Fabiana van Olphena za 20:19.

Do kraja utakmice rezultat se nekoliko puta mijenjao, a za Magdeburg se pokazalo kobnim što u samom finišu utakmice nisu zabili gol skoro pet minuta. Naime, Kiel je serijom od tri zgoditka došao do 30:28 u zadnjoj minuti. Do kraja utakmice su domaći uspjeli postići još samo jedan pogodak.

Kod Magdeburga je Andreas Rojewski zabio devet golova, od čega tri sa sedam metara. Kod Kiela su pak najbolji bili Filip Jicha i Kim Andersson. Čeh je postigao sedam pogodaka, a Šveđanin šest. Tom pobjedom i zahvaljujući porazu Hamburga, Kiel će ostati na vrhu ljestvice i nakon što njihovi najveći rivali u ovoj sezoni nadoknade zaostalu utakmicu.

Treća utakmica odigrana je u Lemgu. Domaćini su krenuli zaostatkom od 5:2 protiv Grosswallstadta, no već u 28. minuti poveli su 12:9. Drugo poluvrijeme prošlo je bez velikih preokreta i Lemgo je mirno zadržao prednost do kraja. Kod domaćih je Vignir Svavasson postigao šest golova, a za Grosswallstadt je Jens Tiedtke zabio pet golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710