1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 20:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 300
Suci: Draženko Kovačić (Križevci). Josip Havaić i Goran Dević (oba Koprivnica)

Mario Lešković • subota, 07.11.2009.

Inter je protiv Rijeke odigrao utakmicu polusezone i napokon su pokazali da ova momčad ima potencijala i da joj je potrebno samo malo sreće kako bi ušli u rezultatsku seriju i odvojili se od samog dna prvoligaške ljestvice. Riječani, rano ostali s deset igrača, ponovno su pokazali da su u krizi i pred trenerom Vulićem besane su noći.

Luka Kujundžija
46'

Mislav Oršić
83'
10
Tomislav Jonjić
87'
Borimir Perković
14
(do 67')
20
Ramon Fernandez

Jonathan Germano
67'

Zoran Vulić

Inter je u susretu s Rijekom pokazao kako po igri zaslužuju i višu poziciju na ljestvici nego što je ona trenutno, ali ako ovako nastave igrati, za njih nema straha u nastavku sezone. Iako bez nekoliko krucijalnih igrača, trener Perković pronašao je dobitnu kombinaciju i Inter je došao do nove pobjede, druge uzastopne.

Posao im je olakšao Cerić, koji je već u 18. minuti sakupio dva žuta kartona što je značilo raniji odlazak pod tuš, čime je svoje suigrače ostavio na cjedilu. Interu je trebalo desetak minuta da pronađu pukotinu u Rijekinoj igri, a kada je Cavrić u 36. minuti pogodio za vodstvo Intera, sve je bilo lakše.

Desetak minuta prije pogotka, Cavrić je oprobao svoj volej, koji je odsjeo na vratnici, ali sve je naplatio u toj 36. minuti kada je postigao prekrasan pogodak sa 20-ak metara.

U nastavku Inter kreće još odlučnije, željeli su sa brzim pogotkom prelomiti susret, a to im je i uspjelo u 55. minuti, kada na asistenciju Stipkovića Interov kapetan Tomislav Šarić postiže svoj ovosezonski prvijenac i povećava rezultat u korist svoje momčadi.

Ni tada žuti ne odustaju, "namirisali su krv" i traže i treći pogodak. Takva igra im se isplatila u 61. minuti kada Tomislav Šarić izvodi jedan slobodni udarac i pronalazi Barišića koji glavom vara Mancea za visoko vodstvo Intera.

Inter možda nije zaslužio tako visoku pobjedu, ali jednostavno Rijeka nije bila na razini ovog susreta i kao da su se predali već u 18. minuti kad su ostali s igračem manje.

Slijedi stanka zbog dodatnih kvalifikacija reprezentacija, a Inter će je iskoristiti kako bi skoknuli do Udina gdje će protiv istoimenog talijanskog prvoligaša odmjeriti snage. U tom susretu očekuje se i povratak Delača među vratnice, a Čović je pokazao da Inter ima vratara nakon što Delač zaprešićku svakodnevicu zamijeni onom londonskom.

S druge strane, trenera Rijeke Vulića očekuju burni dani jer njegova momčad ne daje onoliko koliko bi trebala, a imena koja se nalaze u tom klubu ne igraju na razini svog renomea. Tako da će Vulić morati pronaći razloge ovakvog ponašanja igrača na terenu jer ovo nije Rijeka na kakvu smo navikli kroz povijest nogometa u Hrvatskoj.