1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 21.11.2009, 16:00 h, Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja: 1500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Danijel Munić (Bregana) i Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Ivana Jurica • subota, 21.11.2009.

Fenomenalnim pogotkom Mehmeda Alispahića iz slobodnog udarca u posljednjim trenucima sudačke nadoknade Šibenik je došao do pobjede nad Međimurjem (1:0). U utakmici u kojoj su domaćini imali puno više od igre brojne prilike ostale su neiskorištene sve do samog kraja utakmice i bljeska Alispahića. Gosti su više mislili o obrani svoga gola, a unatoč tomu, neposredno prije pobjedničkog gola propustili su stopostotnu priliku. Pobjeda je na kraju, posve zasluženo, ostala na Šubićevcu.

Ivan Elez
65'
9
Jusuf Dajić
73'

Mirko Plantić
56'
25
Igor Lozo
77'
4
Hrvoje Bubalo
86'
Srećko Bogdan

Prvi su zaprijetili gosti preko Brazilca Cicera Lime koji je Blaževića pokušao iznenaditi iz slobodnog udarca, ali novopečeni hrvatski reprezentativac u ovoj prilici nije morao niti intervenirati. U šestoj minuti prvi put prijete Šibenčani: branič gostiju srušio je domaćeg napadača Fuštara u kaznenom prostoru (vući ga je počeo još i ranije), sudac Matoc nije pokazao na bijelu točku, lopta je stigla do Alispahića koji loše puca. Prosvjedovali su domaći nogometaši i publika zbog takve odluke zaprešićkog suca, ali bez uspjeha.

I u 11. minuti domaćini su odigrali dobru akciju: Fuštar je ostavio loptu za Ademija, ali njegov je udarac blokirao kapetan gostiju Darmopil. Nešto kasnije ponovno je raspoloženi Fuštar bio u glavnoj ulozi, pokušao je iskosa iznenaditi Banovića, ali bez uspjeha, u nastavku je pokušao i Bačelić-Grgić, ali i ovoga puta Međimurci su pravodobni u bloku. Sve do 26. minute čekalo se na novu udarac gostiju. Kao i prvi put, i sad su pokušali iz slobodnog udarca, ali Melnjak je tek dodao loptu Blaževiću.

Banović požutio zbog mačke

U 13. minuti utakmice svjedočili smo i neuobičajenoj situaciji na jednoj nogometnoj utakmicu. Na teren je ušla crno-bijela mačka koju je gostujući vratar Ivan Banović, ispred čijeg gola se to i dogodilo, uzeo i odnio do kraja igrališta, a onda i pustio u susjedni park. Po povratku u teren sudac Matoc pokazao mu je žuti karton. Taj potez suca zvižducima je nagradila i šibenska publika.

U 28. minuti nakon kornera Šibenika rodila se brza kontra Međimurja. Najagilniji igrač gostiju Joško Kovač (koji je lani igrao u Modrom dresu) dodao je na stranu za Georgijevskog koji puca snažno, ali ne i precizno. Sedam minuta prije kraja poluvremena Fuštar je dubinskom loptom izbacio Božića na desnoj strani napada, a on gađa bliži kut umjesto da doda usamljenom Alispahiću na drugoj vratnici. Do kraja poluvremena atraktivno je pokušao Alispahić škaricama, ali otišlo je visoko preko gola.

U nastavak se ušlo bez promjena u igračkom kadru, ali i u načinu igre. Domaćini su i dalje vodili igru, dok je momčad Srećka Bogdana sve češće nulu pokušavala izboriti i izležavanjem na travnjaku. Druga minuta nastavka donijela je i novu odličnu priliku za Šibenik. Bačelić-Grgić izveo je korner, a stoper Vidić glavom pucao neprecizno. Nakon toga u odličnoj se prilici našao i Božić, ali loše je pucao. U istoj minuti sam u kaznenom prostoru Šibenika ostao je Kovač, no, i on je glavom pucao preslabo da bi matirao Blaževića.

Redaju se i dalje prilike pred vratima gostima, ali gola i dalje nema. Božić je asistirao Bačeliću-Grgiću koji izlazi sam pred Banovića koji ipak istrčavanjem spašava stvar pred svojim dojučerašnjim suigračem, lopta se odbija na bok do Medvida koji pokušava pogoditi nebranjenu mrežu, ali gostujući igrači na crti njegov su udarac zaustavili. Samo minutu kasnije Fuštar se zatresao mrežu, a sudac je njegov gol, posve opravdano, poništio zbog igranja rukom.

U 60. minuti Međimurje prvi put prijeti iz igre. Žuljević je ubacio s lijeve strane, ali lopta je bila previsoka za Bojana Golubovića. Tri minute kasnije rastrčani Fuštar još jedanput prijeti, ali vratar gostiju i iz ovog je dvoboja izašao kao pobjednik. 73. minuta donijela je i još jednu spornu situaciju u kaznenom prostoru Međimurja. Srušen je Božić, Matoc se niti ovoga puta nije oglasio. Nije pokazao na bijelu točku, ali ni karton napadaču Šibenika iako je ovaj tražio kazneni udarac. I u 79. minuti pokušao je Alispahić još jednom atraktivno, ali završilo je kao i prvi put.

Uveo je Karačić u igru i Dajića, stopera Karadžu prebacio je u špicu, sve je karte bacio u napad. Nakon kornera Eleza dva je puta pucao Ademi, ali oba njegova udarca gosti su blokirali. Zbog učestalog izležavanja tijekom posljednjih 20-ak minuta utakmice Matoc je susret produžio pet minuta. Prvu su priliku ponovno stvorili domaći. Elez je opet izveo korner, ali niti ovog puta Vidić nije uspio matirati Banovića. Bilo je zato iznimno opasno na drugoj strani. Mirko Plantić, koji je u nastavku ušao u igru, u posljednjoj minuti, neposredno prije gola, imao je i više nego odličnu priliku, ali nije uspio matirati Blaževića.

Kazna je stigla na drugoj strani. Georgijevski je igrao rukom na otprilike 17-18 metara, iskosa s lijeve strane kaznenog prostora gostiju. Loptu je namjestio Mehmed Alispahić koji velemajstorski pogađa Banovićevu mreže za eksploziju oduševljenja na Šubićevcu, kako na terenu tako i na tribinama. Čim je lopta krenula s centra sudac je označio i kraj susreta.

Bez tri standardna igrača, Zeca, Budiše i Jurčevića, Šibenčani su po prikazanom zaslužili iznimno važnu pobjedu uoči teškog tjedna koji je pred njima. A kod Međimurja ništa novo, i sa ovog gostovanje vraćaju se bez bodova.