Bosni derbi začelja

Matej Milanović • subota, 13.02.2010.

21. kolo NLB lige otvoreno je derbijem začelja između Bosne i Heliosa. Momčad iz Sarajeva je pred svojom publikom slavila 11 razlike i približila se Heliosu koji drži pretposljednju poziciju...

Derbi začelja u Sarajevu je bolje otvorila Bosna koja je serijom od osam poena došla do 10:4 u petoj minuti. Nedugo zatim su Slovenci zaredali sedam poena i preokrenuli na 13:12. Nakon toga je nekoliko minuta susret bio izjednačen, nakon čega je Bosna ponovno došla do prednosti i u 15. minuti je stigla do 31:22.

Na poluvrijeme se otišlo sa +6 za domaće, koji su u trećoj dionici stigli do okruglih deset poena prednosti, 45:35. Razlika se potom stabilizirala, a gosti se nisu nikako uspijevali vratiti u susret. Bosna je na posljednji odmor otišla sa +9. U zadnjih deset minuta, u kojima nije bilo posebnih uzbuđenja, je razlika dodatno narasla na konačnih 66:55.

Vezane vijesti

Kod domaćina su po 14 poena upisali Žarko Rakočević i Muhamed Pašalić, dok se Suad Šehović istaknuo sa 11 skokova. Kod Heliosa je pak 11 poena ostvario Domen Lorbek.

Bosna je usprkos pobjedi ostala na posljednjem mjestu, ali je došla na jednu pobjedu od Heliosa i to s utakmicom zaostatka, iako je teško očekivati da će u tom zaostalom susretu iznenaditi Partizan. Helios je pak susret izgubio zbog loše šuterske večeri. Bosna je naime imala bolju statistiku u dvicama, u tricama, ali i u slobodnim bacanjima.

• Obrisan korisnik13.02.2010. u 00:41
    gledao sam tekmu potpuno su zaluzeno na zacelju, utakmica je ocaj bla, totalno bezidejna