FMP pao u Kragujevcu

Vedran Babić • subota, 13.02.2010.

Košarkaši Radničkog oporavili su se od slabijeg prvog poluvremena i protiv FMP-a ostvarili devetu pobjedu u 21. kolu NLB lige.

Srbijanski derbi u sjeni onog najvećeg (Crvena zvezda - Partizan) otišao je na stranu Radničkog iz Kragujevca, koji je s 81:77 pobijedio FMP. Gosti su odigrali dobro prvo poluvrijeme i vodili s osam razlike, ali su domaćini odličnim finišom treće četvrtine vratili vodu na svoj mlin i na kraju došli do pobjede.

FMP je rano preuzeo inicijativu i u prvoj četvrtini poveo 20:11, a Radnički je sredinom druge poravnao na 34:34. Ipak, serijom 8:0 FMP se odvaja na osam koševa i tu prednost nosi sa sobom na odmor (46:38).

Sve do 27. minute gosti su pružali dobru igru (56:49), da bi se do zaključka treće četvrtine raspali i primili devet uzastopnih koševa za gubitak vodstva. FMP je u posljednjoj dionici ponovno vodio i to sa 64:60, a kasnije i 70:67 te 72:70, ali nije izdržao. Radnički je napravio seriju 7:0 i riješio utakmicu u svoju korist.

Susret su obilježili mladi košarkaši. FMP-ov 22-godišnji Mladen Jeremić odigrao je svoju najefikasniju utakmicu sezone postigavši 22 koša, dok je na suprotnoj strani godinu dana mlađi Dragan Milosavljević ubacio 17 koševa i uhvatio devet skokova.