Mravi otkrili crnu mačku

Borna Rupnik • subota, 13.02.2010.

Košarkaši Širokog iznenadili su momčad Zagreba u 21. kolu NLB lige. U Trnskom su slavili rezultatom 81:71, nakon što su gosti u trećoj četvrtini skrenuli vodu na svoj mlin...

Premda je slovio za jasnog favorita, Zagreb na svom parketu nije uspio svladati raspoložene goste iz Širokog Brijega. Tako je Mravima zadan novi udarac u borbi za Final Four, dok je Široki potvrdio prošlotjednu pobjedu nad Crvenom Zvezdom.

Zagrepčani su vodili tijekom cijelog prvog dijela, no momčad Ivana Velića uporno je držala priključak. Domaćini se niti u jednom trenutku nisu uspijevali odlijepiti te se na poluvrijeme otišlo s neizvjesnih 38:33 na semaforu.

Treća se dionica pokazala ključnom. Gosti su pogađali važne lopte izvana, a u redovima Zagreba nije bilo pojedinca koji bi povukao i uzvratio Širokobriježanima. Tih deset minuta okončano je s 26:14 za bosanskohercegovačkog predstavnika.

Ako je u Trnskom i postojala neka nada u drugi preokret, novom su je serijom trica ugasili Siniša Štemberger, Chester Mason i Frano Čolak. Pet minuta prije kraja rezultat je glasio 73:59 za Široki i tu je priči bio kraj.

U završnih 81:71 Mason je ugradio 20 koševa, 7 skokova i 3 asistencije. Štemberger je ubacio 15 (svih pet trica), Čolak je dodao 13, a Šime Špralja 12.

Prvi strijelac Zagreba bio je Damir Mulaomerović (19 koševa, 4/4 za tricu), a double-double ubilježio je Luka Žorić (14 koševa, 11 skokova). Krunoslav Simon imao je 12 pogodaka, no izostao je učinak ostalih.

Široki je tako i po drugi puta ove sezone nadjačao Zagreb - u Hercegovini je presudila Špraljina trica na samom kraju - i ne uspije li se sastav Denisa Bajramovića plasirati na završni turnir pogled će sigurno usmjeriti i prema njima.