Osiguran Final Four

Branimir Korać • subota, 13.02.2010.

Košarkaši Cibone prvi su osigurali nastup na završnom turniru NLB lige. Za osiguranje pet kola prije kraja trebala im je pobjeda u Podgorici protiv Budućnosti, ona je i ostvarena te Cibosi sada do početka doigravanja imaju cilj održavati prvu poziciju...

Vrlo dobrom igrom u Podgorici Cibona je stigla do pobjede 72:62. Budućnost na domaćem parketu nije nimalo bezazlen protivnik i to su u Ciboni jako dobro znali. U utakmicu se ušlo ozbiljno stoga je na kraju i upisan ovakav rezultat.

Treba istaknuti i vrlo dobru igru visoke linije, prvenstveno Dalibora Bagarića i Lukše Andrića koji su bili najbolji u onim trenucima kada je Ciboni to najviše trebalo.

Nije baš počelo najbolje. Već u petoj minuti igre na klupi su završili Andrić i Radošević, Andrić je u tom razdoblju skupio dvije, a Radošević već tri osobne pogreške. U igru je ušao Bagarić i odmah počeo stvarati velike probleme domaćinu. Do kraja prve četvrtine nanizao je već osam poena i održavao Cibonu u igri te su Zagrepčani na kraju prvih deset minuta vodili 17:15.

Druga četvrtina bila je ključna. Cibona je krenula odlično, odmah je napravila 7:0 da bi u 16. minuti već bilo najviših 38:20. Do odlaska na poluvrijeme domaćin je uspio tek malo smanjiti visok zaostatak i na odmoru su zaostajali 43:29. Bagarić je bio najbolji u prvom poluvremenu s 13 poena i četiri skoka, a svoj doprinos dao je i Samo Udrih koji je dodao osam poena.

Bilo je vrlo važno u nastavku ne dozvoliti domaćinu da odmah uhvati priključak, no nije Cibona najbolje reagirala na samom početku. Budućnost je brzo smanjila na 46:40 i zaprijetila povratkom u utakmicu, ali Cibona je onda ponovno podignula ritam igre, stabilizirala igru i u drugom dijelu druge četvrtine pobjegla na 58:43.

U trećoj dionici gosti su rutinski držali prednost i nije bilo veće opasnosti za povratak domaćina u rezultatsku neizvjesnost. Tek je u samoj završnici Budućnost smanjila na 69:62, imala napad i za dodatno približavanje, no Jeretin to nije iskoristio, a na drugoj strani Andrić je odveo Cibonu ponovno u mirne vode i do pobjede 72:62.

Lukša Andrić s 19 poena i sedam skokova predvodio je Cibonu dok je Dalibor Bagarić u najboljoj utakmici ove sezone dodao 15 poena i šest skokova. Kod domaćina Marko Simonović je ubacio 17 poena dok je Vladimir Dragičević dodao 12 poena i devet skokova.