Korak unatrag Zadrana

Branimir Korać • subota, 13.02.2010.

Iako su im ostali rezultati ponovno išli na ruku u borbi za odlazak na Final Four NLB lige, košarkaši Zadra nisu to znali iskoristiti već su upisali domaći poraz protiv Hemofarma 75:70. Ovim porazom su si dodatno otežali put prema završnom turniru...

Nakon visoke pobjede u Domžalama protiv Heliosa i niza rezultata koji su im odgovarali u posljednjem kolu, Zadrani su se posve vratili u igru za Final Four. Očekivalo se kako će u svojoj dvorani svladati izravnog konkurenta Hemofarm i to možda i s potrebnih deset poena razlike, međutim stigao je poraz koji je automatski poništio ono dobro iz Domžala.

Hemofarm je odigrao jako dobru čvrstu utakmicu, bio praktički cijelim tijekom susreta u vodstvu i predvođen odličnim Mačvanom stigao do pobjede. U završnici se Mačvanu priključio važnim poenima i Borisov dok je Zadru osim sjajnog Perića nedostajalo raspoloženih igrača.

Već sam početak susreta nagovijestio je težak dan za domaćina. Gosti su krenuli s 14:5, ali ipak se u nastavku četvrtine Zadar probudio i serijom 13:3 stigao do vodstva. Na odmor se otišlo s prednosti Zadra 23:22 nakon serije poena Roka Stipčevića u samoj završnici.

Do sredine druge dionice Zadar se dobro držao, no onda je ušao u nervozno razdoblje, počeo gubiti lopte, a Hemofarm je to znao iskoristiti i serijom 10:0 poveo je 40:30.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Hemofarma 44:39, očekivala se puno bolja igra Zadra od starta drugog dijela, no start je bio ponovno loš. Gosti su krenuli sa 7:1 i otišli na najviših 51:40 da bi u završnici četvrtine Zadar ipak na krilima trica Perića i Rančića smanjio na 61:58.

Trebala je to biti dobra podloga za preokret u posljednjoj četvrtini, međutim unatoč sve boljoj atmosferi u dvorani, Hemofarm se nije predavao. Ipak sredinom četvrtine, četiri minute prije kraja susreta Rančić je ubacio tricu za vodstvo Zadra nakon dugog vremena 67:65.

Tu je Zadar stao. Borisov je na drugoj strani iz skoka u napadu poentirao za poravnanje, a zatim i minutu i 40 sekundi prije kraja ubacio je tricu za vodstvo 70:67. Nervoza u redovima domaćina bila je vrlo očita, Stipčević nije položio u sljedećem napadu, a kada je Mačvan 30 sekundi prije kraja ubacio tricu za 73:67, bilo je jasno kako je susret riješen.

Hemofarm je na kraju slavio 75:70 predvođen s 22 poena Milana Mačvana te 12 poena i pet skokova Bojana Krstovića. Kod Zadra Hrvoje Perić je ubacio 24 poena dok je Rok Stipčević dodao 14 poena.