Zimski sportovi

KAC ponovno iznenadio

Goran Markuš • četvrtak, 25.02.2010.

Sjajnom igrom KAC je ponovio rezultat iz prvog susreta i tako još jednom dokazao koliko se želi domoći polufinala EBEL lige. S druge strane ovog puta Capitalsi ništa nisu prepustili susretu i uz Black Wingse stižu do nove, mirne pobjede...

Nakon ipak očekivanog izjednačenja Red Bulla mnogi su smatrali kako je vrijeme sustiglo aktualne prvake, KAC. Međutim, oni se nisu predali i već u šestoj minuti utakmice preko Gregora Hagera dolaze do vodstva da bi i nakon gola za izjednačenje Martina Ulmera precizni udarac Dietera Kalta kontrolu vratio u gostujuće ruke.

Nakon trećeg gola na utakmici stvari su se malo smirile i usprkos ukupno čak osam minuta kazne za goste Red Bull nije uspio doći do izjednačenja sve do 46. minute kada Marco Pewal zabija za 2:2. Međutim, čak i kad stvari nisu izgledale baš najbolje, bez jednog igrača na obje strane, KAC se bolje snašao i Kirk Furey pogađa za još jedno potpuno neočekivano slavlje gostiju.

Vezane vijesti

Šokantan poraz u prvom i izuzetno teško slavlje u drugom ogledu nagovještavali su još jednu izuzetno zanimljivu utakmicu u Beču, no domaći Capitalsi ovog puta ništa nisu prepustili slučaju i već nakon dvije trećine bježe na odlična tri gola razlike.

Odmah na otvaranju posljednjih 20 minuta Marton Vas daje gol za kakvu-takvu nadu gostiju, no svega pet minuta kasnije David Rodman vraća Capitalse na + 3 da bi nešto više od devet minuta prije kraja točku na "i" stavio Darryl Bootland.

Nakon mirnog slavlja u njihovom prvom ogledu Black Wingsi tijesno su poraženi u drugom da bi se i nakon uvodnih deset minuta na domaćem terenu činilo kako se sprema još jedno iznenađenje. Naime, zahvaljujući fantastičnom Jonathanu Ferlandu VSV je potpuno neočekivano izborio 0:2 usprkos ukupno osam minuta kazne svojih igrača.

Međutim, po povratku na led svega je pet minuta bilo potrebno da domaćin izjednači da bi već u 30. minuti utakmice i preuzeli rezultatsku inicijativu. Očekivano, VSV počinje igrati još grublje i zbog niza isključenja pred sam kraj druge trećine omogućuju domaćinu bijeg na za njih velika dva gola razlike. Pokušali su se gosti vratiti u završnici, no gol Roberta Shearera 14 minuta prije kraja ugasio je svaku nadu VSV-a.