1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 30.04.2010, 17:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 1.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec) i Siniša Premužaj (Varaždin)

Borna Rupnik • petak, 30.04.2010.

U prvoj utakmici 28. kola 1. HNL Zagreb je lakoćom pobijedio sesvetsku Croatiju rezultatom 4:1 i tako napravio važan korak prema očuvanju svog prvoligaškog statusa...

Martin Bljaić
57'
15
Krunoslav Čičak
72'
4
Marko Puškarić
77'
Sven Dedić
53'
19
Damir Šovšić
59'
13
Marin Oršulić
78'
Igor Štimac

Nogometaši Zagreba zaigrali su na svom terenu u Kranjčevićevoj ulici kao gosti, ali Croatia se kao domaćin pokazala vrlo gostoljubivom. Pjesnici su do tri boda došli bez ikakvih problema, a konačan je rezultat naposljetku mogao biti i uvjerljiviji.

Mrežu Sesvećana u jednostranoj je igri načeo solo-akcijom Davor Vugrinec već u 12. minuti utakmice, a na 2:0 povisio je nepunih deset minuta poslije drugi Zagrebov napadač, Goran Ljubojević, nakon asistencije Josipa Jurendića s desne strane.

U prvom je dijelu i Ivan Parlov imao još dvije lijepe prilike za treći pogodak, no nije ih iskoristio, a nakon predaha sve je nastavljeno po starom.

Brazilac Jefthon već je u 48. minuti prošao po sredini pored indisponiranog Jasmina Agića i zatresao mrežu, a iskusni Vugrinec svoj je učinak na sličan način kao i kod prvog pogotka udvostručio u 55. minuti, kada je matirao sesvetskog vratara za 4:0.

Počasni gol Croatije, koji sastavu Gorana Jerkovića ionako neće mnogo značiti, djelo je Matiasa Zubaka iz 61. minute dvoboja.

Pjesnici su u jednoj korektnoj utakmici, u kojoj je pokazan tek jedan žuti karton, još dva puta pogađali okvir gola, a nakon što su osigurali pobjedu igrali su za Davora Vugrinca, kako bi njihov najbolji strijelac što više podebljao svoje golgeterske brojke.

Zagreb je tako na barem 24 sata s 30 bodova na kontu izbio ispred svih svojih konkurenata za ispadanje te će momčad Igora Štimca s desetog mjesta prvenstvenog poretka nestrpljivo iščekivati rezultate subotnjih dvoboja.

• Obrisan korisnik01.05.2010. u 03:45
    prije nekoliko sezona,zadar je na sličan način ispao iz lige... prvi dio odličan u drugom prodavali utakmice,jer su mislili da su sigurnu i a,onda..zadnjih 10-tak kola...medimurje počeli igrati kao barcelona...dobili (čitaj) kupili sve od reda...i na kraju izbacili zadar iz lige doduše, i zadar je... [više na forumu]