1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 01.05.2010, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.500
Suci: Edi Šunjić (Split), Diego Žudetić (Pula), Slaven Skender (Rijeka)

Borna Rupnik • subota, 01.05.2010.

U susretu Zadra i Lokomotive svakome je pripao po jedan bod, a obje su momčadi put do protivničke mreže pronašle tek s bijele točke...

Tomislav Čuljak
46'
14
Ivan Ćurjurić
63'
10
Davor Piškor
73'

Roy Ferenčina

Zadarski je ogled mnogo više značio domaćinima nego Lokomotivi. Ekipa Dalibora Zebića nizom se loših rezultata dovela u vrlo neugodnu situaciju, odnosno u borbu za opstanak, dok su gosti iz Zagreba mogli zaigrati rasterećeno, a naposljetku je to završilo - remijem.

Zadrani su aktivnije ušli u utakmicu i više vremena provodili na protivničkoj polovici, no nedostajao im je završni udarac. Udarac Ivana Santinija blokirao je kapetan Željko Sopić, a potom je njegova obrana zaustavila Antonija Mršića.

Nije bilo pomaka u zadarskoj igri sve do samog kraja prvog dijela, kada je Lokose pomazila sreća - Tomislav Glumac pogodio je okvir gola tik prije odlaska na odmor.

No, Zadar je svoju namjeru pretvorio u djelo ubrzo nakon što je lopta ponovno krenula s centra. U šesnaestercu Ivana Kelave srušen je Želimir Terkeš, a Antonio Mršić nema milosti s 11 metara.

Međutim, domaći nogometaši nisu dugo držali vrijedna tri boda u svom džepu. Samo pet minuta poslije njihovog vodećeg pogotka sudac Edi Šunjić iz Splita pokazuje na bijelu točku i na drugoj strani terena. Za 1:1 pogađa Mateo Poljak, koji se tako drugo kolo uzastopce upisuje u strijelce - a protiv Osijeka je prošli tjedan postigao svoj premijerni pogodak.

Lokomotiva je svoje domaćine mogla potpuno šokirati u 66. minuti, no Matej Jelić nije bio precizan, a posljednje su prilike na susretu pripale Zadranima.

Udarac Ivana Ćurjurića obranio je Kelava, a u sudačkoj nadoknadi Mršić je promašio iz slobodnog udarca i tu je bio kraj. Zadranima tako preostaje još 180 minuta nade u kojima će tražiti prvoligaški spas.