Raspad Zadra u Trnskom

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2010.

Potpuno neočekivan rasplet u derbiju 12. kola Lige za prvaka košarkaša. Ne iznenađuje toliko pobjeda Zagreba protiv dosad neporaženog Zadra koliko konačna razlika...

Potpuno konfuzan Zadar u Trnskom je upisao težak poraz. Nakon dobrih igara u dosadašnjem dijelu Lige za prvaka, očekivalo se kako će i u Trnskom kod ipak posustalog Zagreba upisati pobjedu i tako osigurati prvo mjesto uoči doigravanja.

No već u prvom dijelu sve je postalo jasno. Zagreb je odlično krenuo u utakmicu i uz veliku pomoć igrača s klupe stigao je do visoke prednosti. Do odlaska na poluvrijeme zaostatak gostiju je prešao granicu od 20 poena.

Zadrani nisu izgledali kao momčad koja želi pobjedu, loše su šutirali, bili slabiji u skoku i nedostajalo im je općenito agresivnosti. S druge strane domaćin je sa šutom od 55 posto iz igre potpuno kontrolirao utakmicu, imao je puno kontranapada u upisao velik broj laganih poena.

Očekivalo se kako bi u drugom poluvremenu Zadar mogao barem zaprijetiti domaćinu, ali nikakve promjene nije bilo. Čak štoviše, katastrofa se nazirala pa je tako Zagreb sredinom treće četvrtine vodio čak 72:36.

Do kraja treće dionice Zadar je uspio smanjiti na 81:58 da bi na početku posljednje uspio doći na 19 poena zaostatka. No to je bilo najviše što su uspjeli smanjiti. Nakon toga Zagreb se ponovno odvojio, ponudio i nekoliko atraktivnih akcija i visoko slavio 101:75.

Zadrane sada očekuje težak dvoboj u Domu Dražena Petrovića u Zagrebu gdje će pokušati protiv Cibone ne izgubiti s više od šest poena razlike ta tako ipak osigurati startnu jedinicu. U protivnom će Ciboni pružiti priliku da ih prestigne na ljestvici i osigura prvo mjesto pobjedom protiv Zagreba u posljednjem kolu.

Kod Zagreba su se istaknuli Štimac s 19 poena i Žorić s 18 poena, 14 skokova i pet blokada. Kod Zadra po 16 poena ubacili su Perić i Stipčević.