Prva Acina pobjeda

Edvard Burić • subota, 08.05.2010.

Cedevita je u 12. kolu Lige za prvaka svladala Trogir 97:70 i tako se nakon dva poraza u nizu vratila pobjedama. Neizvjesnosti nije bilo, a svoj prvi uspjeh na klupi Cedevite upisao je Aco Petrović.

Utakmicu nećemo pamtiti po neizvjesnosti, Cedevita je rutinski odradila posao, ali u knjige će biti upisano kako je Aco Petrović došao do svoje prve pobjede na klupi momčadi iz Sutinskih vrela.

Cedevita je nakon dva bolna poraza protiv Zadra i Cibone ponovno došla na pobjednički put utakmicom protiv Trogira koji je odlično odradio drugu četvrtinu (dobio je 24:14), ali kvelitetnijem domaćinu nije niti u jednom trenutku priprijetio.

Vezane vijesti

Gosti su se držali do 12:12 ponajviše zahvaljujući Bizaci i Drezgi, a onda je domaći sastav krenuo u seriju koševa i napravio razliku. Brzo je bilo 20:13, potom Krasić zabija tricu, gosti zovu minutu odmora, ali to ne smeta Krasiću i Marshu koji se natječu u punjenju protivničkog koša.

Četvrtina završava 35:15, a kada Cedevita košem Subotića odlazi na 41:17 postojala je opasnost da će Trogir doživjeti rezultatsku katastrofu. Ipak, Ante Delaš povezuje dvije trice (41:23), Marsh zabija svoj 16. koš i izlazi iz igre, a Trogir počinje bolje igrati. Dolazi do 46:36, Anderson zabija tricu (49:36), a za kraj poluvremena mu odgovara istom mjerom Anto Bilić - 49:39.

Treći dio Cedevita bolje otvara i riješava utakmicu. Košem Marsha rezultat je 64:45, gosti se bore i smanjuju na 64:51, ali to je samo dodatno motiviralo domaću momčad koja s nekoliko kontri i zakucavanja razliku diže preko 20.

Nakon 30 minuta bilo je 75:54, a utakmica je završena s plus 27 za Cedevitu (97:70). Posljednje minute na parketu je provela nominalno druga momčad Cedevite što je iskoristio mladi Dino Butorac upisavši šest koševa za pet minuta provedenih na parketu.

Za Cedevitu najefikasniji je bio Bariša Krasić s 26 koševa (4/4 za dva, 5/7 za tri, 9/11 slobodna bacanja). Napadački raspoložen bio je i Ricardo Marsh s 19 koševa (od toga 16 u prvom poluvremenu) i šest skokova. Za goste najbolji Luka Drezga i Toni Bizaca s po 18 koševa.