Estonija 2:1 Farski Otoci
Farski Otoci

Drama na uvodu borbe za EP 2012.

Borna Rupnik • četvrtak, 12.08.2010.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini teško su mogle početi na neizvjesniji način. Estonija je prve bodove osvojila preokretom u doslovno zadnjim minutama...

Estonija i Farski Otoci odigrali su prvi susret novog kvalifikacijskog ciklusa, koji će iznjedriti putnike na europsku smotru 2012. godine. Premijerni bodovi, nakon prave drame, ipak ostaju u Tallinnu.

Gosti su poveli u prvom dijelu susreta, kada je 19-godišnji Joan Simun Edmundsson svladao estonskog vratara Sergeja Pareika.

Estonija se potom pokušavala vratiti u utakmicu, no bez konkretnog učinka (pogodili su i vratnicu) sve do početka sudačke nadoknade vremena. Spretni Kaimar Saag donio je izjednačenje, no tu nije bio kraj. U trećoj minuti nadoknade pobjedu je iz blizine domaćinu osigurao Raio Piiroja, bacivši gostujuće igrače u očaj.

Izabranicima Tarma Ruutlija, koji su nedavno odmjerili snage i s Hrvatskom (0:0), ovo će slavlje biti veliki poticaj prije iduće utakmice. 3. rujna u goste im dolaze Talijani.