BiH teško poražena u Rumunjskoj

Mario Glasnović • petak, 03.06.2011.

Od kvalifikacijskih utakmica koje su odigrane u petak najveće iznenađenje napravila je reprezentacija Lihtenštajna koja je iznenađujuće pobijedila Litvu. Slovenija je s 2:0 svladala Farske Otoke, a BiH je visoko poražena od Rumunjske u Bukureštu.

Kazahstan je osvojio svoje prve bodove u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U skupini A reprezentacija Kazahstana pred domaćim navijačima svladala je Azerbajdžan. Junak kazahstanske pobjede bio je debitant Sergej Gridin koji je bio dvostruki strijelac. Kazahstanski napadač pogodio je u 57. i 68. minuti, a za goste je bio precizan Nadyrov u 63. minuti.

Reprezentacija Slovenije slavila je u gostima kod reprezentacije Farskih Otoka. Slovenci su uz dosta poteškoća uspjeli upisati nove bodove u grupi C. Naši susjedi od 35. minute igrali su s igračem manje jer je izravni crveni karton dobio Marko Šuler.

Samo četiri minute kasnije Tim Matavž donio je vodstvo reprezentaciji Slovenije. Nakon nekoliko promašenih prilika na obje strane s vodstvom Slovenaca otišlo se na odmor. U nastavku je autogolom Rogvija Baldvinssona u 47. minuti Slovenija došla do nova tri boda kojima su se popeli na drugo mjesto u skupini.

Jedno od najvećih iznenađenja današnjih kvalifikacija je pobjeda reprezentacije Lihtenštajna protiv Litve. Lihtenštajn je kod kuće s 2:0 šokirao Litvance i uzeo im tri vrijedna boda. Golovima Ernea u sedmoj i Polverina u 36. minuti Lihtenštajn je došao do povijesne pobjede.

Na stadionu u Bukureštu snage su odmjerile reprezentacije BiH i Rumunjske. Rumunji su s visokih 3:0 teško porazili naše susjede koji su odigrali vrlo lošu utakmicu. BiH prva je zatresla mrežu, ali pogodak Misimovića u 20. minuti poništen je zbog zaleđa.

Domaćini dolaze do vodstva u 37. minuti. Najbolji igrač rumunjske reprezentacije Adrian Mutu doveo je svoju momčad u vodstvo. Samo četiri minute kasnije napadač Stuttgarta Ciprian Marica udvostručio je vodstvo domaćina.

U nastavku je Safet Sušić pokušao s izmjenama probuditi svoju momčad, ali reprezentacija BiH nije bila raspoložena danas. U 54. minuti Marica je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:0. U samoj završnici utakmice Rumunjska je mogla zabiti još jedan pogodak, ali Kenan Hasagić obranio je jedanaesterac u posljednjim minutama utakmice pa je ostalo 3:0.

Bosna i Hercegovina ovim porazom se udaljila od borbe za drugo mjesto u skupini D. Zmajevi se nalaze na petome mjestu s osvojenih sedam bodova. Vodeća momčad skupine je reprezentacija Francuske.

• JeremijaX04.06.2011. u 15:17
    Pa i nije baš da se BiH udaljilja, nego prije da je vratila ostale u trku za drugo mjesto. Pobjedom protiv Albanije, ponovo se vraćamo na drugo mjesto, odnosno Bjelorusija će bit ispred, ali s utakmicom više!