Marko Domljanović • srijeda, 07.09.2011.

U utakmicama koje su odigrane nešto kasnije večeras strijelci nisu bili pretjerano raspoloženi. Ipak, po jedan pogodak bio je dovoljan za slavlje Talijana, Islanđana i Škota, a i Englezi mogu biti zadovoljni što su se učvrstili na čelu skupine G.

Skupina C

Talijani su večerašnjom pobjedom nad Slovenijom od 1:0 osigurali prvo mjesto u skupini i polako mogu razmišljati o putu u Poljsku i(li) Ukrajinu. Junak večeri zove se Giampaolo Pazzini koji je u 84. minuti natjerao Italiju da zaboravi na jednu prilično prosječnu predstavu svoje reprezentacije i počne se veseliti plasmanu na smotru najboljih reprezentacija Europe. Slovenci su prepustili posjed lopte Talijanima, pokušavali dalekometnim udarcima i znalački se branili, ali je vrlo dobri Jasmin Handanović ipak kapitulirao šest minuta prije kraja.

Skupina G

Englezi su na Wembleyu dočekali Wales s namjerom da iskoriste kiks Crnogoraca koji su prije četiri dana poraženi upravo od njihovih današnjih gostiju (2:1). Iako je bila bolja momčad, engleska reprezentacija u prvom poluvremenu nije briljirala, ali je uspjela postići pogodak koji je odlučio utakmicu. U 35. minuti Stewart Downing je nabacio loptu s desne strane, a nju je u kaznenom prostoru dočekao Ashley Young i zabio za nova tri boda Engleske. Gosti su u nastavku zaigrali puno bolje i mogu žaliti što nisu došli do boda, posebice zbog velikog promašaja Roberta Earnshawa koji je sa samo nekoliko metara prebacio prazan gol u 80. minuti.

Skupina H

U skupini H danas smo gledali ogled između dva otoka, a pobjedu su odnijeli domaćini. Već u petoj minuti za Islanđane zabija Sigthorsson i tako svojoj momčadi donosi prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama. Ciprani su ovim porazom pali na posljednje mjesto u skupini.

Skupina I

Nakon što su na šokantan način izgubili dva boda prije tri dana od Češke, škotski reprezentativci danas su se morali suočiti se sa nezgodnom Litvom. Činilo se da je kazneni udarac u 45. minuti upravo ono što Škotima treba da okrune dominaciju u prvom poluvremenu, ali je Darren Fletcher pucao loše i pružio priliku Zydrunasu Karcemarskasu da se istakne obranom. Ipak, Fletchera i ostatak škotske reprezentacije spašava Steven Naismith u 50. minuti koji je uspješno izbjegao zaleđe i pogodio za slavlje na Hampden Parku.

• Obrisan korisnik07.09.2011. u 08:57
    nije nego jasmin,oba su golmani a samir je ozlijeđen...
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 03:27
    Nije Jamin nego Samir Handanović..Eto, malo pomoći s moje strane..
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 01:19
    Ja obožavam Italiju i catenaccio,nakon naših navijam samo za Germane i Talijane.Ostali me ni najmanje ne zanimaju,priznajem da Engleze mrzim više od Srba,Španjolce ne volim,Argentinci su mi se uvijek gadili zbog prgavosti i nesportskosti(sjetite se SP i Argentine 1982,1990,1994,1998 i 2006)
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 00:35
    Talijani su jako pomogli Srbima sa ovom pobjedom i praktički im osigurali drugo mjesto. Nije ovo jaka skupina, ali Italija svejedno djeluje impresivno: 8 utakmica, 16 golova, a samo 1 su primili. Uz takvu obranu bi opet mogli biti oni stari pravi Talijani, što me naravno ne veseli pretjerano.
  • Obrisan korisnik07.09.2011. u 00:23