Vedran Babić • srijeda, 18.08.2010.

Odigrane su i preostale utakmice četvrtog pretkola Lige prvaka, a u najpovoljnijoj situaciji su Hapoel Tel Aviv i Anderlecht, koji su u Salzburgu odnosno Beogradu stigli do dobrih rezultata.

Hrvatski reprezentativac Nikola Pokrivač upisao se u strijelce u porazu svog Red Bulla protiv Hapoela iz Tel Aviva (2:3). Nakon što su gosti poveli već u trećoj minuti pogotkom vratara Vincenta Enyeame s bijele točke, Pokrivač je u 28. preciznim udarcem izvan šesnaesterca izjednačio rezultat.

U samoj završnici poluvremena Sahar zabija za 2:1 gostiju, a u 53. minuti Schechter povisuje na 3:1 i baca u očaj domaće navijače. Ipak, tračak nade Red Bullu u prolaz donio je Wallner pogotkom iz jedanaesterca u 67. minuti.

Na Weseru je Werder s 3:1 porazio Sampdoriju, a svi pogoci pali su u drugom dijelu. U 51. Clemens Fritz je prekrasnim pogotkom doveo domaćina u vodstvo, a prednost je s bijele točke udvostručio Torsten Frings u 67. Prekršaj za najstrožu kaznu i žuti karton zaradio je Lucchini, a pošto mu je to bila druga javna opomena, Sampdoria je kraj utakmice dočekala s igračem manje.

Samo dvije minute poslije Claudio Pizarro zabio je za 3:0 i činilo se kako Talijane čeka prava katastrofa. Ipak, Nijemci su stali na loptu, a gosti su krenuli više prema naprijed i na kraju zasluženo smanjili na 3:1. Strijelac je u 90. minuti bio Pazzini.

I u Beogradu sva četiri pogotka pala su u nastavku igre i to u samo 12 minuta, od 54. do 66. Anderlecht je poveo preko Gilleta, ali Partizan preokreće preko Clea i zahvaljujući autogolu Lecjaksa. Konačnih 2:2 i prednost Belgijcima uoči uzvrata donio je Juhasz.

U preostala dva dvoboja domaćini su slavili rezultatom 1:0. Nakon što su protiv Barcelone slavili u Superkupu, nogometaši Seville doživjeli su prizemljenje protiv Brage, a jedini strijelac bio je Matheus u 62. minuti. Basel je, pak, slavio protiv Šerifa golom Stockera početkom drugog dijela.

• Obrisan korisnik18.08.2010. u 23:06
    Ovaj Partizanov Brazilac Cleo je prava zivotinja,kad god pogledam na B92 on zabija...Mislim da mu je ovo vec 6 gol u Europi ove godine!