Liga prvaka, kvalifikacije, 4. pretkolo, 25.08.2010, 20:45 h
Tottenham
Tottenham 4:0 Young Boys

Ante Zovko • srijeda, 25.08.2010.

Tottenham će biti četvrti engleski predstavnik u ovosezonskoj Ligi prvaka. Nakon katastrofalne izvedbe i poraza 2:3 u Švicarskoj prošlog tjedna, večeras su protiv Young Boysa na krilima sjajnog Petera Croucha uzvratili s uvjerljivih 4:0. Tako ćemo najesen u najjačem klupskom natjecanju gledati još tri hrvatska reprezentativca.

Dupkom puni i kišom okupani White Hart Lane svjedočio je potpuno drugačijoj izvedbi Tottenhama u odnosu na prošlotjedni poraz u Švicarskoj. Young Boysi nisu bili ni sjena momčadi koja je tada mogla deklasirati Engleze. Liga prvaka tako je postala bogatija za tri hrvatska nogometaša, od kojih je samo Vedran Ćorluka započeo u prvih 11 Spursa. Harry Redknapp očito je zaključio kako mu unatoč izostanku ozlijeđenog Modrića ne nedostaje kreativne snage pa se Niko Kranjčar na početku morao zadovoljiti klupom.

Od prvog trenutka domaćin se postavio autoritativno, držeći protivnike na njihovoj polovici. Isplatilo se već u petoj minuti - u gužvi pred švicarskim golom nepokriven je ostao najviši igrač na terenu, Peter Crouch, koji s lakoćom zabija glavom na Baleov nabačaj.

Vezane vijesti

Ritam je potom osjetno pao, Tottenham se očito zadovoljio golom te mu je jedina briga bila kako zadržati loptu u svojem posjedu. Terenska inicijativa domaćih bez ozbiljnije prijetnje nastavila se sve do 32. minute, kad se iz pogreške Young Boysa na sredini izrodila prilika za Defoea, koji s vrha kaznenog prostora povisuje na ugodnih 2:0. Pritom se poslužio rukom, ali to je promaklo trojici sudaca na švicarskoj polovici.

Young Boysi malo su se pribrali, zaprijetili su Hochstrasser i Bienvenu, ali nisu uspjeli iskoristiti očiglednu ozljedu Heurelha Gomesa. Ovaj se žalio već nakon petnaestak minuta, nakon pola sata tražio zamjenu, ali mu je Redknapp signalizirao da izdrži bar do odmora. Na poluvremenu ga je zamijenio Carlo Cudicini.

Logično, momčad Vladimira Petkovića morala je krenuti po golove pa se iz viška slobodnog prostora rodilo nekoliko izglednih prilika. Najizglednije od njih zapucali su Crouch i Defoe. Međutim, u 61. ponovno je Crouch iskoristio slabo čuvanje u šesnaestercu i zakucao za 3:0 na Baleov ubačaj iz kornera.

Young Boysi su nakon toga izgubili motiv pa smo u nastavku vidjeli i nekoliko ružnih, nepotrebnih prekršaja. Sjajni Gareth Bale u 77. je ponovno probio svoju stranu, u šesnaestercu ga je srušio Lulić te sebi priskrbio isključenje, a za Spurse jedanaesterac, koji u svoj treći pogodak pretvara Crouch. Bale je ubrzo uz zaslužene ovacije svoje mjesto ustupio Kranjčaru.