1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2010, 18:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Kučina (Sveti Ivan Žabno), Menđušić (Vinkovci)
Inter-Zaprešić
Antun Palić 63' (11m)
1:0(0:0) Zadar
Zadar

Inter produžio zadarski crni niz

Ante Zovko • petak, 15.10.2010.

Inter je svoj niz bez poraza produžio na šestu utakmicu zaredom, dok je Zadar upisao sedmi poraz u isto toliko gostujućih utakmica. Zaprešićani su iskoristili brojčanu prednost i nešto većom inicijativom stigli do nova važna tri boda koja će ih gurnuti u sredinu tablice.

Tomislav Bosec
69'
10
Tomislav Jonjić
81'
21
Aleksandar Trajkovski
81'
Jure Jerbić
79'
14
Ivan Ćurjurić
79'
10
Luka Begonja
86'
Dalibor Zebić

800-tinjak gledatelja u Zaprešiću opet nije vidjelo neku veliku partiju, ali Inter je zadovoljan novom minimalnom pobjedom protiv neopasnog Zadra, koji je hendikepiran već u začetku utakmice.

Slabo otvaranje ipak je bolje otvorio domaćin koji je već u 14. minuti stekao veliku prednost. Matija Matko sjurio se po lijevoj strani šesnaesterca, a Tomislav Glumac ga je zaustavio kao posljednji čovjek obrane u izglednoj prilici za pogodak. Sudac nije dvojio i pokazao Glumcu izravni crveni karton.

Ipak, Zaprešićani nisu uspijevali konkretnije iskoristiti brojčanu nadmoć. U 22. minuti mogao ih je kazniti Antonio Mršić iz slobodnog udarca s tridesetak metara, a udarac je ispod grede izvadio vratar Santini.

Ofenzivno postavljenim domaćinima prijeko je trebao zadnji pas, ali u rastrganoj igri tek je Matko u 35. minuti uspio ozbiljnije zaprijetiti do završetka poluvremena.

Žuti su u nastavku još odlučnije krenuli po pobjedu s igračem više. Prvu prijetnju uputio je Arber Abilaliaj, čiji je udarac ispred gola nogom očistio Ježina.

Ali opet se čovjekom odluke pokazao Matko. U 62. minuti probio je desnu stranu, Šime Gregov ga je pokosio u kaznenom prostoru i dosuđen je jedanaesterac. Realizirao ga je Antun Palić i okrunio nadmoć Zaprešićana.

To je praktički sve što vrijedi istaknuti iz siromašne utakmice. Koliko je utakmica bila nesadržajna potvrđuje činjenica da Zadrani u cijeloj utakmici nisu stvorili nijednu priliku iz igre i tako produžili svoj crni gostujući niz. To će se morati promijeniti ako žele sačuvati prvoligaški status, dok Inter novom pobjedom plovi prema mirnijem dijelu tablice.