Vujčić se oprostio pobjedom

Goran Markuš • subota, 23.10.2010.

Iako se Zabočani nisu predavali i u nekoliko navrata ozbiljno su priprijetili favoriziranim Splićanima, na leđima Nikole Vujčića gosti su zadržali prednost i tako se od domaće legende oprostili tek naizgled mirnom +9 pobjedom...

Samouvjereni Split još uvijek na čelu sa sjajnim Nikolom Vujčićem uoči trećeg kola bio je bez pogovora, usprkos vrućem terenu u Bedekovčini, veliki favorit nad Zabokom. Međutim, nakon 40 minuta susreta tek u posljednjim trenucima gosti su potpuno neočekivano teško ipak upisali i treće ovosezonsko slavlje.

Nakon što je domaća publika srdačno pozdravila jednog od trenutno najcjenjenijih hrvatskih košarkaša, Nikolu Vujčića, već od samog početka susreta gosti su preuzeli inicijativu. Međutim, iako su u jednom trenutku zaostajali vrlo neugodnih sedam poena razlike Zabok se nije predao i nakon što se i u napadu otvorilo već do prvog odmora dolaze na minimalan poen zaostatka.

Međutim, prava katastrofa domaćine je dočekala već na samom početku druge četvrtine. Naime, vrlo raspoloženi Splićani znali su iskoristiti pad koncentracije kod Zabočana i sjajnom 2:17 serijom odlaze na vrlo ugodnih 16 poena razlike.

Nesporazumi

Nakon što su Splićani i Nikola Vujčić dupkom napunili dvoranu u Bedekovčini već početkom posljednje četvrtine prvi gledatelji počeli su napuštati zgradu. Naime, nakon nekoliko, nažalost, uobičajenih dvojbenih odluka tijekom samog susreta kod otvaranja posljednjih deset minuta igre suci su u vrlo kratkom roku u dva, za sam susret vjerojatno prijelomna trenutka, donijeli naizgled neshvatljive presude što su tribine, kao i obično, propisno "nagradile".

Obrana Splita temeljila se na izoliranju Vujčića koji je jedan na jedan uspijevao zaustaviti većinu domaćih napada, no dva uspješna prolaza probudila su Zabok koji do kraja poluvremena ipak smanjuje razliku i na odmor odlazi s oku puno ugodnijih devet poena zaostatka.

Međutim, pravi šok gosti su doživjeli već na samom otvaranju treće četvrtine. Naime, s Vujčićem na klupi Split se naizgled potpuno pogubio što je Zabok mudro iskoristio i uz nekoliko pravovremenih uspješnih šuteva u 25. minuti susreta domaćin dolazi na tek tri poena zaostatka.

S Vujčićem na terenu nakon nešto forsiranja i nekolicine čvršćih napada Split ipak donekle vraća kontrolu i na posljednji odmor odlaze s mnogo ugodnijih sedam poena razlike. Na njihovu žalost stvari su se tek počele uistinu komplicirati.

Naime, usprkos nekoliko crnih rupa u svojoj igri Zabok je čvrsto zagrizao i u dva navrata košarkaši iz Zagorja dolaze do minimalnog zaostatka, no niti jedan odlučujući trenutak nije iskorišten što Vujčić i Split znaju naplatiti i nakon nešto natezanja s na prvi pogled mirnih + 9 privode susret kraju.

Iako ovo zasigurno nije bila jedna od boljih izvedbi sjajnog Vujčića s 18 poena (6/16 za dva poena) i četiri skoka nitko ne može biti zaista razočaran. Uz Nikolu odličan susret odradio je i Srđan Subotić (20 poena, 3 skoka), a sasvim je solidna partija i iza dvojca Toni Katić (11 poena, 10 skokova) - Ivan Mimica (11 poena, 3 skoka).

Kod domaćina s 21 poenom i osam skokova još se jednom istaknuo Ivan Tomeljak, a s 19 poena i 11 skokova u stopu ga je popratio i ponovno vrlo raspoložen Ante Krapić.

• Deadpool24.10.2010. u 21:36
    Na gripama se igra. Da se hyper manje nada, a više odlazi na utakmice možda bi znao.
    Deadpool
  • enteret24.10.2010. u 21:35
    Al' ne igraju na Gripama?
    enteret
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 03:54
    Pobjeda je najbitnija.Umjetnički dojam u ovom slučaju manje. Nadan se ispunjenoj Spaladium Areni protiv Dubrave.
  • Obrisan korisnik23.10.2010. u 23:03
    Gospon Markus, vec duze vrijeme pratim vase kolumne...da nisu objektivne ne bi ih ni pratila, al...mislim da nedostaje poneki vazan podatak koji smo mi nazocni imali cast primjetiti...npr. da se lopta odbila od sudca(time je sprijecio odlazak lopte van terena) a da niti jedan drugi sudac nije... [više na forumu]
  • Zvrx23.10.2010. u 22:01
    Mito i korupcija = hrvatska košarka. Svi koji su bili na tekmi se zgražaju suđenjem. Na nekim drugim portalima su i puno žešći u komentarima. Još jedna u nizu sramota hrvatske košarke...