A-1: Domaćini uzeli sve

Ante Zovko • subota, 23.10.2010.

U tri utakmice trećeg kola košarkaške A-1 lige slavili su domaćini. Svjetlost je s novim trenerom došla do prve pobjede, Dubrava je u debiju Dalibora Bagarića upisala treći poraz, dok je Kvarner bio uvjerljiv u Rijeci.

Najzvučnije pojačanje Dubrave, Dalibor Bagarić, startao je za zagrebačku momčad u porazu kod Darde 69:63. Momčad sa zagrebačkog istoka gostovala je bez Darija Šarića i nije uspjela pružiti snažniji otpor.

Darda je gradila prednost od samog početka, u drugoj četvrtini iznosila je 18 razlike, ali su Zagrepčani iskoristili opuštanje i u četvrtoj smanjili na 54:47. Ipak, kad je na pomolu bio preokret, utakmicu je tricom slomio Dardin Dejan Meznarić, a domaći je lako privode kraju.

Za Dardu, koja je bila bez kapetana Zvonimira Ridla, najviše su zabili Gamma (16) i Swift (12). Bagarić je u svojem debiju upisao 12 koševa i deset skokova, a najefikasniji je bio Bašić sa 18 poena.

Svjetlost je s novim trenerom Zoranom Kalpićem tek u trećem kolu okusila pobjedu. Dubrovčani su se dobro držali na početku, ali već se na poluvremenu dalo naslutiti kakva ih sudbina čeka.

Favorizirani Brođani u prvom su se dijelu dosta mučili sa žilavim gostima, pa su tek pri kraju druge četvrtine došli do plus osam, 42:34. U nastavku su pojačali ritam i ostvarili dvoznamenkastu prednost. Bez većih poteškoća uspjeli su je održati do kraja i ostvariti prvu domaću pobjedu u sezoni.

Najefikasniji u Kalpićevoj momčadi bio je Srđan Helbich (16), a Aljoša Šarac svojim je devet poena pridodao osam asistencija. Filip Vukičević bio je dvoznamenkast u dvije kategorije - 11 koševa i 12 skokova. Dubrovčane su predvodili Maro Lučić sa 16 i Nikola Došen s 14 koševa.

Kvarner 2010 opet se pokazao kao neugodan domaćin te s 91:74 ispratio Trogir. Neizvjesnost je u Rijeci nije potrajala ni do poluvremena. Za to je najzaslužniji 17-godišnji Antonio Boban, koji je u drugoj četvrtini nizom od svojih 12 poena napravio ključnu razliku.

U nastavku se razlika povećavala, najviše +18, ali Trogirani još nisu bili rekli posljednju. U zadnjoj su se četvrtini približili na šest razlike, međutim smirile su ih trice Bilića, Juga i Ragsdalea, pa je konačni rezultat ipak pokazao veliku razliku u kvaliteti.

Brent Ragsdale za domaće je uz šut 9/10 ubacio 23 koša, isto toliko zabio je FilipovićBlajić sa 16 poena uz devet asistencija i Lozančić sa 13 koševa.

Treće kolo u nedjelju u 18 sati zaključit će zadarski Borik i sinjski Alkar.