Borik uvjerljivo preko Alkara

Lovro Štrbinić • nedjelja, 24.10.2010.

U posljednjoj utakmici trećeg kola A1 lige Borik je bio i više nego uvjerljiv protiv svojih protivnika iz Sinja. Konačan rezultat odraz je dominacije kroz cijelu utakmicu, a semafor se na kraju zaustavio na +35 za domaćina.

U trećoj ovosezonskoj utakmici zadarsku prvoligaš je došao i do treće pobjede. U svojoj dvorani ovaj su put ponizili goste iz Sinja, a konačan rezultat je bio 79:44. Momčadi Alkara to je bio i prvi ovosezonski poraz, nakon što su u prva dva kola ubilježili dvije pobjede.

Jedini period utakmice u kojem se Alkar držao u rezultatskom egalu bila je prva četvrtina koja je završila prednošću domaćina 14:12. Ipak, do kraja prvog poluvremena kvaliteta igrača Borika je došla do izražaja i oni na odmor odlaze s +12. Sljedeća četvrtina samo je potvrdila ono što se dalo naslutiti tokom drugog perioda, a to je rutinsko odrađivanje posla zadarskih igrača.

U redovima Borika bolji od ostalih bio je Mikulić s 19 poena, deset skokova i dvije asistencije, dok je u redovima gostiju najefikasniji bio Delaš s 12 poena, dok je Erceg zabilježio deset skokova.