Zabok, Alkar i Dubrovnik uvjerljivi

Branko Barić • nedjelja, 31.10.2010.

Niti jedna od tri subotnje utakmice A-1 muške lige nije ponudila rezultatsku neizvjesnost. I u Dubrovniku i u Sinju i u Bedekovčini domaćini su bili iznimno uvjerljivi i u vrlo ranim fazama prelomili susrete.

Svjetlost je na gostovanju kod Zaboka povela s 3:0, no domaćini su odmah odgovorili serijom 16:0 i više se nisu osvrtali natrag. U sedmoj minuti na semaforu je stajalo 25:5 i praktički već tad je pitanje pobjednika riješeno. Najrazigraniji u tom periodu s 13 od ukupno 16 poena koliko je zabio bio je Danijel Krajačić koji je dalekometnim projektilima u početnim minutama potopio Brođane.

Zabok je mirno priveo utakmicu kraju rezultatom 96:81, a titulu igrača utakmice ponio je Ante Krapić s 26 poena i četiri skoka. Najefikasniji u poraženoj momčadi bio je Srđan Helbich s 24 poena i šest skokova.

Alkar je na svom parketu odmah u početku susreta dao Dardi do znanja tko je tu gazda i već nakon deset minuta došao do vodstva 21:10. Gosti su u jednom trenutku u drugoj četvrtini smanjili na pet poena zaostatka, ali Sinjani su brzo odgovorili i mirno priveli utakmicu kraju. U konačnih 83:66 najviše se istaknuo Ivica Radić s 25 postignutih poena.

U Dubrovniku se očekivao mnogo jači otpor Kvarnera, no domaćini su sve riješili do poluvremena kada su imali 48:27. U drugom dijelu momčad Željka Vreće malo je pustila papučicu gasa, što je omogućilo Riječanima da smanje rezultat na pristojnu razliku, ali ne i da ugroze Dubrovčane. Jedan od najzaslužnijih za konačnih 79:71 i drugu prvenstvenu pobjedu "Gospara" je Mislav Perić s 20 poena, a s 18 ga je pratio Maro Lučić.

Utakmice Split – Dubrava i Trogir – Borik na rasporedu su u nedjelju.