Palermo 1:0 Genoa
Genoa

Palermo bolji od Genoe

Mirza Seferagić • nedjelja, 07.11.2010.

Palermo je na svom terenu slavio protiv Genoe s 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Pinilla u 43. minuti. Luca Toni je cijelu utakmicu trpio zvižduke s tribina domaćih navijača, a, iako je imao nekoliko solidnih prilika, nije se uspio upisati u strijelce.

Čileanac Mauricio Pinilla bio je čovjek odluke u ovoj utakmici, a jedini je pogodak postigao pred sam kraj prvog dijela kada ga je lijepim dodavanjem uposlio Pastore nakon čega je Pinilla izbio sam pred vratara gostiju te ga je svladao bez većih problema.

Da nije postigao taj gol Pinilla je lako mogao postati tragičar utakmice za domaće jer je samo u prvom poluvremenu uspio promašiti nevjerojatnih pet stopostotnih šansi. Prvo je u 12. minuti pokušao svladati gostujućeg vratara Eduarda prizemnim udarcem iz blizine, no ovaj je to odbio u korner. Drugu je sjajnu priliku imao u 19. minuti kada je izbio sam pred Eduarda te ga je pokušao prevariti rolanjem, no ovaj je opet pročitao njegovu namjeru te mu je uzeo loptu bez problema.

Treća je prilika stigla pet minuta kasnije kada je sjajno Pastoreovo dodavanje upropastio pogodivši vratnicu, a nedugo nakon toga propustio je možda i najveću šansu za pogodak kada je iz blizine uspio promašiti cijeli gol. Peta i posljednja promašena prilika dogodila se u 41. minuti kada je vrlo lijep ubačaj Cassanija upropastio uputivši loptu glavom ravno u ruke Eduarda.

A gostujući napadač Luca Toni se također nije proslavio jer je loše reagirao kod svoje tri dobre šanse, pa su gosti morali priznati poraz Sicilijancima. Kao bivši napadač Palerma, Toni je tokom cijele utakmice slušao salve zvižduka kad god bi dodirnuo loptu.

Palermo je ovom pobjedom ostao na bod zaostatka od Rome dok je Genoa ostala na 14. mjestu te će morati pokušati doći do sva tri boda u idućem kolu protiv Bologne dok Palermo ide na teško gostovanje kod AC Milana.